ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Důležitý moment? Můj zbytečný faul, který Poruba potrestala, litoval Matěj Blinka

Důležitý moment? Můj zbytečný faul, který Poruba potrestala, litoval Matěj Blinka
O s t r a v a – Dvakrát již byli hokejoví Zubři během letošního play-off venku úspěšní, ale třetí střetnutí, které zahájilo semifinále s Porubou, přineslo těsnou porážku. Na ledě dalšího soka nebyl přerovský tým o nic horší, svedl s Ostravany vyrovnanou partii, v závěru ale domácím pomohla větší dávka štěstí. Za zápasem se v rozhovoru ohlédl Matěj Blinka, po jehož faulu Poruba obrátila skóre na 2:1. Druhý gól výběru trenéra Sršně byl rozhodující, odpověď Zubrů už pak totiž nepřišla.
V semifinále play-off se pořadatelství otočilo, proto výhodu domácího ledu drží porubské mužstvo. Ostravané ji zužitkovali, a tak Zubři po pátečním duelu ztrácejí. “Je to škoda, protože vstup do zápasu byl hodně dobrý, ale potom jsme trochu přestali hrát, čehož Poruba dokázala využít. Ke všemu měla maličko blíž a puky se k hráčům soupeře hodně odrážely,“ začal s hodnocením duelu útočník Matěj Blinka.

Úvodní dějství patřilo jednoznačně Přerovu. Domácí působili na ledě zakřiknutě, ale modrožlutí ospalejší hru soupeře využili gólově jen jednou. Po změně stran už se RT TORAX do Zubrů opřel. “Tím začátkem jsme se možná trochu uspokojili, že to dál dobře půjde. V kabině Poruby samozřejmě muselo něco během přestávky proběhnout. Určitě si měli co říct, protože pak na nás hodně vletěli a byli možná trochu i lepší,“ pokračoval Blinka.

K vyrovnávací trefě bíločervení přidali ve třetí části ještě druhou, tentokrát z přesilové hry. “Ten můj zbytečný faul v útočném pásmu byl určitě hodně důležitým momentem. Poruba ho totiž potrestala gólem na 2:1,“ zklamaně hlesl přerovský útočník. Početní výhoda se několikrát naskytla i Přerovu, ten správný efekt však ani jedna z nich neměla. “Soupeř na nás byl asi připravený, protože dobře napadal a podle toho naše přesilovky vypadaly. Tím, že nás to rozhodilo, nebyly zrovna ideálně sehrané.“

V posledních minutách se však Porubští ještě hodně třásli, aby těsný náskok uhájili. Kolem Radka Tihláře létal jeden kotouč za druhým, ale za jeho záda se nedostal. Ani v power play, které bylo zesílené přesilovkou. “Bylo tam celkem dost tečovaných střel. Několikrát se třeba puk odrazil do brankáře, který ani nevěděl, jak ho chytil. Je to škoda, že tam něco v závěru nespadlo,“ litoval hráč s patnáctkou na dresu.

Po těsné porážce jsou nyní doma na tahu Zubři. O vyrovnání stavu semifinálové série se bude hrát již v neděli. “Předpokládám, že nás fanoušci doma poženou a to nás určitě vyhecuje. V neděli chceme jen výhru,“ dodal na závěr útočník Matěj Blinka.