>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Druhý nejlepší tým Chance ligy! Zubři se v evropském žebříčku opět výrazně posunuli

Druhý nejlepší tým Chance ligy! Zubři se v evropském žebříčku opět výrazně posunuli
P ř e r o v – Skok, navíc opravdu náramný. Hokejisté Přerova si v žebříčku TOP 250 hokejových klubů Evropy, který každoročně zveřejňuje francouzský internetový server passionhockey.com, polepšili o rovných 32 míst. Oproti loňské 170. pozici figurují nyní na 138. příčce. To z nich činí druhý nejlépe umístěný klub z Chance ligy. Lépe si vede pouze Kladno, které však v uplynulé sezoně hrálo extraligu.

Další odraz úspěšné sezony. Druhé místo Zubrů po základní části prvoligové soutěže se projevilo v žebříčku 250 nejlepších evropských hokejových klubů. Zatímco předloni se nacházeli na 186. příčce a před rokem na 170. pozici, letos přišel progres o 32 stupínků na 138. místo. Na kontě má Přerov 12,14 bodů (o 1,71 více než loni). Stejně je na tom i 139. Rubin Ťumeň z Ruska. O příčku lepší než Hanáci je jiný ruský klub Bars Kazaň (nikoli účastník KHL AK Bars Kazaň, ten figuruje na třetím místě – pozn. red.).

Parádně si MEO vede především z hlediska hodnocení mužstev hrajících Chance ligu. Nejen, že předskočila regionálního rivala z Prostějova (ten v žebříčku klesl o 78 míst na 245. pozici), dokonce se může pochlubit druhou vůbec nejlepší vizitkou ze všech českých prvoligistů. Za sebou nechala i Vsetín (153. místo) a Chomutov (160.). Před svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře zůstal jediný soutěžní konkurent – kladenští Rytíři. Ti ovšem v minulé sezoně působili o úroveň výš. Navzdory sestupu se posunuli o 42 příček na 79. místo. Na začátku druhé stovky (104.) letos zakotvil nováček Tipsport extraligy a ještě donedávna přerovský soupeř České Budějovice.

Hodnocení TOP 250 evropských klubů se sestavuje podle výsledků jednotlivých týmů ze základních částí, play-off a pohárů včetně Ligy mistrů. O tom, kolik bodů každý klub obdrží, rozhoduje také úroveň jeho soutěže. Nejlepší celek Evropy se oproti loňsku nezměnil, zůstal jím ruský zástupce CSKA Moskva.