ONLINE >>>

Druhý domácí zápas v řadě. Zubři se po Litoměřicích pokusí zdolat také Chomutov

Druhý domácí zápas v řadě. Zubři se po Litoměřicích pokusí zdolat také Chomutov
P ř e r o v – Chance liga rychlým tempem kráčí už k desátému kolu. Po domácí výhře nad Litoměřicemi přerovští hokejisté podruhé za sebou na vlastním ledě vyzvou klub z Ústeckého kraje. Ještě loni se hráči Chomutova proháněli po extraligových kluzištích, nyní je identita Pirátů prakticky úplně jiná. Klub má nové vlastníky a zcela jiné hráče na soupisce. Sobotní utkání v MEO Aréně začíná tradičně v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov
HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov
sobota 5.10. 17:00
MEO Arena Přerov

Devět zápasů, z toho pět výher, jedna v prodloužení a tři prohry v řádné hrací době. Suma sumárum sedmnáct bodů. Taková je bilance sobotních soupeřů. Přerovští Zubři jsou na čtvrtém místě před Chomutovem o jednu pozici pouze díky dvěma vstřeleným brankám. Oba týmy mají v tabulce shodnou dokonce ještě jednu kolonku – obdržené góly (18).

Restart. Dovede motto chomutovské Piráty zpátky mezi elitu?

Dlouholetého trenéra Vladimíra Růžičku, který v sezoně 2016/17 dotáhl Chomutov až do semifinále, už na lavičce spatřit nelze. S cílem návratu do extraligy převzali do svých rukou sestupující tým Martin Štrba a Petr Martínek. A poskládali úplně nové mužstvo.

Přišel Tomáš Pitule (2+4), jako tahoun se do budoucna vybarvuje i Filip Suchý, jenž se čtyřmi góly a stejným počtem asistencí vede bodování týmu. Znatelným posílením zkraje ligového ročníku se stal Lukáš Klíma (4+2), který po dvou kolech zabalil angažmá v Kadani, nyní ale figuruje pouze na seznamu zraněných hráčů. Na stejné listině je i jméno Jana Rudovského (1+0), jenž odehrál pouze první dvě kola.

Opor na marodce je mnoho. Piráti museli reagovat i na zranění lídra obrany Martina Rýgla (0+5) a forvarda Darbyho Llewellyna (4+2). Proto má vyřízeny střídavé starty z Karlových Varů staronová posila Nicolas Hlava (0+1) a z Mladé Boleslavi pak Jiří Kurka, který prvně jmenovaného ziskem kanadských bodů ve středečním zápase nenapodobil.

Chomutovské brankoviště patří výhradně mladíkům. Jako jednička nastoupil k osmi zápasům 19letý Dominik Pavlát, který s parádní úspěšností zákroků těsně pod 94 procenty vychytal už tři čistá konta. Záda mu v případě potřeby kryje o rok mladší Richard Běhula.

Podobně jako Zubři stihli Piráti už také vyhrát pětkrát za sebou. Čtrnáct bodů z patnácti možných vybojovali v rozmezí třetího až sedmého kola, poté si ale zlatý zub vylomili na ledě Jihlavy, kde nedokázali skórovat ani jedinkrát, naopak čtyřikrát inkasovali. Stejný počet puků skončil v chomutovské síti i ve středu, kdy bývalý účastník nejvyšší soutěže v domácím prostředí nestačil na České Budějovice (1:4).  

Chance liga, 10. kolo
Přerov – Chomutov

4. místo
umístění v tabulce
5. místo
9 – 5 – 1 – 0 – 3 (31:18) 17
statistiky základní části
9 – 5 – 1 – 0 – 3 (29:18) 17
Přerov - Litoměřice 5:2
poslední zápasy
Chomutov – Č. Budějovice 1:4
Roman Pšurný 12 (7+5)
nejproduktivnější hráč
Filip Suchý 8 (4+4)
Roman Pšurný (7 gólů)
nejlepší střelec
Filip Suchý (4 góly)
Lukáš Klíma (4 góly)
Darby Llewellyn (4 góly)
Jakub Navrátil (8 asistencí)
nejlepší nahrávač
Lukáš Blaha (5 asistencí)
Jakub Kubeš 7 (2+5)
nejproduktivnější obránce
Lukáš Blaha 7 (2+5)
Jiří Krisl (39 TM)
nejtrestanější hráč
Radek Havel (16 TM)
Michael Petrásek (91,76 %)
Lukáš Klimeš (94,00 %)
úspěšnost brankářů
Dominik Pavlát (93,86 %)
Richard Běhula (87,50 %)
40 / 8 / 20,00 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
51 / 10 / 19,61 %
29 / 4 / 86,21 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
46 / 4 / 91,30 %