>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Druhé utkání ve dvou dnech, Zubři dokončí severočeský trip proti Chomutovu

Druhé utkání ve dvou dnech, Zubři dokončí severočeský trip proti Chomutovu
P ř e r o v – (Aktualizováno) Série venkovních zápasů hokejistů Přerova pokračuje. Po výhrách v Havířově a Litoměřicích se svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře během krátké doby představí na kluzišti Chomutova. Zakončí tak svůj trip do Ústeckého kraje, který odstartovali právě pokořením litoměřického Stadionu. Pirátům se od úterních 17:30 hodin pokusí oplatit porážku z prvního vzájemného souboje v nadstavbě.
Piráti Chomutov - HC ZUBR Přerov
Piráti Chomutov - HC ZUBR Přerov
úterý 14.1. 17:30
ROCKNET Arena

Když hokejisté Chomutova poprvé (a zatím naposledy) v této sezoně přijeli na východ Hané, na body si nepřišli. Zubři je na začátku října zdolali 2:1. O rozhodující branku se ve druhé třetině postaral zadák Mikuláš Zbořil, jemuž pomohla i protivníkova teč. Z dalších dvou vzájemných střetnutí ale vyšli spokojenější Piráti. V domácím prostředí na modrožluté vyzráli nejprve 5:2 a poté 3:1. Na konci prosince přitom Přerov v Rocknet Areně vedl, výběr koučů Miroslava Buchala a Petra Martínka ovšem třemi góly v závěru strhl zápas na svou stranu.

Přerovští obránci Jiří Krisl (zcela vlevo) a Robert Černý (zcela vpravo) brání chomutovského útočníka Filipa Suchého při utkání v MEO Aréně na začátku října loňského roku.

Chomutovští si až do pondělí drželi třízápasovou vítěznou šňůru. Venku pokořili Slavii (3:1) a doma Vsetín (6:4) a Porubu (3:1). Úspěšnou plavbu jejich pirátské lodi ovšem zastavil českobudějovický Motor. V duelu 41. kola si na nich vydobyl triumf 6:3. Ještě loni extraligový celek tak momentálně drží čtvrtou příčku tabulky, na třetí Zubry nicméně ztrácí pouhý bod.

Pozice lídra pirátské produktivity patří Petru Stloukalovi, jenž si připsal jen o asistenci méně než přesných zásahů (20+19). Nebezpečí pro soupeřovu obranu představuje rovněž Nicolas Hlava (10+21), stejně jako Tomáš Pitule (8+21) a Filip Suchý (11+18). Poslední dva jmenovaní dosud nasbírali stejný počet bodů. Z beků se nejvíce daří Dušanu Žovincovi (5+13), brankoviště nejčastěji hájí dvacetiletý Dominik Pavlát. Z 37 utkání vychytal 23 vítězství.