ONLINE >>> MUŽI: Třinec - Přerov 7:2
>>> PRODEJ PERMANENTEK <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 560, PATRON 67 (stav k 30.7., 12:00)

Druhé místo po základní části? Je to odraz dobré práce celého týmu, říká Pavel Hanák

Druhé místo po základní části? Je to odraz dobré práce celého týmu, říká Pavel Hanák
P ř e r o v – Třicet kol základní části je minulostí a Chance liga se teď díky novému modelu rozdělila na dvě osmičlenné skupiny. Zubři budou od 17. prosince hájit skvělé postavení, perfektní výkony jim totiž zajistily druhou příčku tabulky. Jaké je hodnocení dosavadního průběhu sezony a jaké jsou cíle do další fáze? O tom hovoří v rozhovoru Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.
Je za námi první část Chance ligy, ve které Zubři dosáhli rekordního počtu bodů po třiceti kolech, konkrétně 61. Jak jste spokojeni?
S první částí soutěže jsme velmi spokojeni. Obsadili jsme druhé místo a už několik kol před koncem jsme potvrdili kýženou osmičku, což byl náš cíl. Že ale budeme takhle vysoko, to jsme sami nečekali. Tým prošel po loňské sezoně výraznějším omlazením, všechno si to ale sedlo. Je to odraz dobré práce celého týmu. Všech třicet kol jsme odehráli bez většího výpadku. Jsme si ale vědomi toho, že vše se ještě může otočit. Jsme teprve v polovině soutěže a je potřeba ke všemu přistupovat velmi zodpovědně.

Obměněný herní systém přinesl velký boj o osmičku, do které se nedostala ambiciózní Jihlava i rival z Prostějova. Co na to říkáte?
Už jsme se k tomu vyjadřovali v letních měsících, že Přerov byl pro jiný model Chance ligy. Tento nový herní systém přinesl to, že už těch třicet kol bylo prakticky play-off. Týmy do toho šlapaly, byl to velký boj, a že z toho vypadla Jihlava s Prostějovem, je pro mě překvapení. Na druhou stranu ale právě tyto kluby ten nový model chtěly, aby nemusely pak hrát se spodkem tabulky. Nakonec to samy odnesly. Z naší pozice je to určitě škoda, zejména kvůli Prostějovu. Přišli jsme o čtyři hanácká derby, která jsou v Chance lize prakticky nejnavštěvovanější. Ukazuje se, jak je hokej nevyzpytatelný a že v něm nikdo nemá nic jisté. Jihlava i Prostějov jsou ale schopni svůj kádr výrazně posílit, ještě zamíchat pořadím v předkole a být v závěru sezony hodně nebezpeční.

Zubři hlasitě promlouvají do individuálních statistik. Buly Romana Pšurného, zlepšené přesilovky a hlavně pevná obrana, která inkasovala nejméně branek a je možná nejlepší od postupu do první ligy. Jak těžké bylo takovou obranu složit?
Obrana hodně omladila, ale není to jen o ní, je to o celém týmu. Trenéři nastavili výborný systém, kterému kluci uvěřili a plní jej. To je základem úspěchu. Podstatné je i to, že nám velmi dobře chytají gólmani. Tam máme velkou jistotu. Nejvíce mě ale těší statistiky, které jsme vloni neměli tak dobré. Jde hlavně o přesilovky, ve kterých teď máme lepší čísla a na druhou stranu děláme méně faulů. Máme lepší pohyb a nemusíme zbytečně tolik faulovat. Zmínit musím i velký posun v blokování střel. V těchto statistikách jsme se oproti loňsku vyšplhali nahoru a všechno jsou to střípky, které se skládají k tomu, aby byl tým úspěšný.

Přerov má v průměru čtvrtou nejlepší návštěvnost na domácích zápasech. Není ale přece jen škoda, že si na hokej nenajde cestu více lidí, když se týmu letos tak daří?
Samozřejmě bychom chtěli, aby bylo na každý zápas vyprodáno. Musím ale fanoušky pochválit, protože stále chodí a umí vytvořit parádní atmosféru. Když to srovnáme s jinými stadiony, tak jsme na tom pořád ještě dobře. Průměrná návštěvnost nijak neklesla, ale je pravda, že druhé místo tady už dlouho nebylo. Uvidíme, jak se to promítne do té další části, ve které nás čekají atraktivní soupeři. Byli bychom rádi, kdyby fanoušků na stadionu přibývalo, protože je budeme potřebovat. Ty zápasy budou velmi těžké a doma se nám zatím docela dařilo. Přejeme si, aby to pokračovalo a z Přerova se nevozily body lehce. Tímto bych chtěl fanoušky pozvat, protože jsou naším šestým hráčem.

Od příštího úterý vás čeká dalších osmadvacet zápasů ve druhé části Chance ligy. S jakým cílem do ní jdete?
Chceme samozřejmě vyhrát každý zápas, ale dáváme si postupné cíle. Budeme teď hrát s těmi nejsilnějšími soupeři dvakrát doma a venku. Budou to nesmírně těžké zápasy, do kterých půjdeme s pokorou. Velmi silná mužstva, jako České Budějovice nebo Vsetín, vyhlásila postup do extraligy a mohou si během ledna prakticky koupit půlku nového mančaftu. Dále máme ve skupině Chomutov, Porubu, Litoměřice, Slavii a Havířov. I ti mají velké ambice, hrají velmi dobře a osmičku si zasloužili. Bude to obrovský boj o šestku, abychom nemuseli do předkola. Uvidíme, jak se s tím popereme, každopádně začínat play-off doma by bylo skvělé a byl by to zase další posun.

Zubrům se během základní části nevyhnula zranění. Chyběl například Darek Hejcman, Radek Číp, Tomáš Doležal, ale i další. V některých zápasech byla sestava hodně oslabená. Jaké to bylo?
Zranění bylo opravdu hodně, ale vše bylo a je ze zápasu nebo z tréninku, což nelze nijak ovlivnit. Skoro žádný zápas jsme nehráli v plné sestavě, v jednu chvíli nám ze základní sestavy chybělo až osm hráčů. I přesto jsme však zvládli držet krok a zápas dokázali dovést do vítězného konce. Nikde jsme to neprezentovali. Ať naskočili kluci na střídavý start nebo naši mladí, všichni dobře zapadli.

Co říct na adresu obránce Josefa Hrabala? Po ukončení sezony Tomáše Sýkory neměli Zubři nouzi o lídra na ledě, ale zkušený bek přijal nabídku z britské ligy.
Myslím si, že je nepřehlédnutelné, jakým obrovským přínosem Pepa na ledě byl. To samé platilo i co se týče kabiny. Pro Chance ligu je to nadstandardní hráč. Co jsme od něj čekali, to se potvrdilo a jsme moc rádi, že za nás v několika zápasech hrál. Mrzí nás, že tady nezůstal déle, ale dohoda byla jasná – pokud bude chtít, tak může odejít. Nabídek měl v poslední době spoustu.

Fanoušky hodně zajímá, jak to bude dále s Lukášem Klimešem, Michalem Popelkou či Karlem Pláškem.
V prvé řadě jsme rádi, že funguje spolupráce jak se Zlínem, tak i s Kometou Brno a tyto hráče nám kluby uvolňují. Obrovsky nám přišli vhod při zranění, když nám vypadlo několik útočníků nebo brankář Petrásek. U Michala Popelky to záleží na tom, jestli bude v sestavě Beranů a bude mít odehraných 25 zápasů. U Lukáše Klimeše to závisí na plánech Komety po návratu Marka Čiliaka. Karlovi Pláškovi všichni přejeme, aby se dostal do nominace na Mistrovství světa dvacítek. Pokud by potom nebyl dostatečně vytěžovaný v Brně, tak ho tady vždy rádi uvidíme. Vrací se nám teď zranění hráči, což je pozitivní vzhledem ke konkurenci v týmu.

Stále platí, že Přerov chce dávat šance mladým hráčům, jak hodnotíte jejich výkony v dosavadním průběhu sezony?
V týmu teď převažují poměrně mladí hráči. Těch zkušených nad třicet let máme jen dva, a to Jirka Krisl a Roman Pšurný. A co se týká těch úplně nejmladších, tak i ti se prezentují velice dobře. Kuba Navrátil udělal další posun a je teď stálou součástí první lajny. Stejně tak Honza Süss, který pravidelně hraje nebo Jonáš Kočica a z juniorů Dany Indrák a Matěj Svoboda, když za nás naskočí, jsou v zápasech vidět. Velmi pozitivní jsou pro nás i výkony Lukáše Zmeškala a Adama Hradila. Všichni se ukazují v dobrém světle. Když se vyhrává, tak to jde samozřejmě všechno lépe. Z mladých hráčů se teď zapojí ještě obránce Tomáš Dřímal a po těžkém zranění se vrací Kuba Kleiner. Oba by měli dostat šanci. Na druhou stranu si ji musí zasloužit a bojovat o ni.