ONLINE >>> MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 5:3 | DOROST: Přerov - Vítkovice 0:3
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Dostáváme laciné branky a neproměňujeme šance, uvědomuje si Roman Pšurný

Dostáváme laciné branky a neproměňujeme šance, uvědomuje si Roman Pšurný
K a r l o v y V a r y – Před příchodem k Zubrům působil právě v dresu Energie. Do Karlových Varů se Roman Pšurný ve středu vrátil a coby hráč soupeřova mužstva tu chtěl Přerovu pomoci k vybojování tříbodového lupu. To se mu však nepodařilo. Žlutomodří se zpátky na Hanou vraceli s prázdnou.

Tedy, přesněji řečeno, s prázdnou z hlediska bodů do tabulky WSM ligy. Gólově prosadit se Zubři v lázeňském městě dokázali. Trefy obránců Čápa a Maliny ale předčily čtyři branky z dílny energetiků. „Prohráli jsme... více k tomu asi říct nemůžu,“ prohlásil zklamaně Roman Pšurný. „Osmkrát jsme hráli oslabení, to je 16 minut, skoro celá jedna třetina. S mužstvem jako Karlovy Vary to stojí spoustu sil, a to nás ubíjí,“ štvalo jej.

Síly vynaložené na bránění karlovarských přesilovek pak Přerovanům podle útočníkova názoru chyběly v závěru zápasu. „Navíc ani z největších šancí nedáme góly. Naopak sami dostáváme laciné branky, sráží nás to celou sezonu,“ posteskl si Pšurný.

Jak Zubři, tak Energie se ve středečním střetnutí prezentovali tvrdou hrou. „Zápas byl sice tvrdý, ale férový,“ přidal svůj postřeh Roman Pšurný, který tři sezony zpátky hrával právě za Karlovy Vary.

Duel proti svému bývalému chlebodárci ale nijak speciálně nevnímal. „Už je to nějaký pátek, co jsem tady působil. Bral jsem to jako každé jiné utkání,“ uvedl jednatřicetiletý hokejista. Západočeský tým má podle jeho slov v současné době velkou sílu, kterou ztělesňují kvalitní hráči. „Od té doby, co jsem odešel, se změnila asi půlka kabiny,“ pousmál se Pšurný, že řada jeho někdejších spoluhráčů už za Energii nenastupuje.

Z vítězství se však v první listopadový den radovat nemohl. Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu Přerova s Karlovarskými, v němž Hanáci na domácí půdě zvítězili 1:0. „Myslím si, že obě dvě utkání si byla docela podobná,“ porovnával zubří forvard Pšurný zářijový vyhraný a listopadový prohraný duel.

„Doma hrajeme trošku nátlakovější hokej, ve Varech jsme chtěli hrát víc ze zajištěné obrany,“ prozradil. „Bohužel jsme v polovině zápasu prohrávali 3:0 a už se nám to celé sesypalo,“ konstatoval smutně.

×
Odehrané v 13:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov