Dorost na domácím turnaji po roce opět čtvrtý, Motor si vystřílel obhajobu zlata

P ř e r o v – Tradiční série srpnových turnajů je po roce opět na scéně! První víkend obstarala kategorie dorostu, která v MEO Aréně servírovala navlas stejné obsazení, jako vloni. Zubři tedy postupně změřili svoje síly s Porubou, Hvězdou Praha, Českými Budějovicemi a na závěr s Táborem. Ve velmi vyrovnané tabulce zůstali Přerované těsně pod medailovými pozicemi. Stejně jako před rokem svěřenci trenérské dvojice David Kudělka - Aleš Verlík skončili čtvrtí. Zlato na Hané obhájil budějovický Motor.
Všechny zápasy se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a hodnocena body jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které probíhalo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Výsledky zápasů

sobota 07.08. 09:45 HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 1:3 / 1:1 (1:2 PP)
Branky (1. část): 24. Hanák (Škňouřil) – 5. Wardas, 10. Kalužík, 12. Kalužík
Branky (2. část): 8. Hanák (Kuchta) – 23. Vehovský (Kalužík)
Branky (prodloužení): 4. Kunc (Dobša) – 3. Moravec (Vehovský), 4. Srubař (Janeček)

sobota 07.08. 11:45 HC Tábor – HC Hvězda Praha 0:2 / 2:1 (2:0 PP)
Branky (1. část): 5. Spěváček (Roule), 9. Spěváček (Roule)
Branky (2. část): 3. Seidl, 13. Fábera (Cícha) – 6. Dohnal
Branky (prodloužení): 3. Seidl, 5. Bůžek

sobota 07.08. 13:45 HC RT TORAX Poruba – HC Motor České Budějovice 1:1 / 2:1 (1:0 PP)
Branky (1. část): 5. Vehovský (Kršík) – 3. Humeník (Lakomý)
Branky (2. část): 13. Vehovský, 20. Kalužík – 2. Willmann (Strnad)
Branky (prodloužení): 4. Kalužík (Vehovský)

sobota 07.08. 15:45 HC Hvězda Praha – HC ZUBR Přerov 0:1 / 0:1 (0:1 PP)
Branky (1. část): 19. Galnor (Kuchta, Škňouřil)
Branky (2. část): 11. Kuchta
Branky (prodloužení): 3. Kuchta

sobota 07.08. 17:45 HC Motor České Budějovice – HC Tábor 0:2 / 2:0 (1:0 PP)
Branky (1. část): 3. Bůžek (Kofroň), 12. Kupka (Šťastný)
Branky (2. část): 1. Vachun (Strnad), 6. Šimon (Lakomý, Fábera)
Branky (prodloužení): 3. Drančák

neděle 08.08. 09:00 HC Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 1:1 / 1:0 (1:0 PP)
Branky (1. část): 14. Vachun (Lukeš) – 4. Kolařík (Galnor)
Branky (2. část): 19. Hohenberger (Willmann)
Branky (prodloužení): 2. Váňa

neděle 08.08. 11:00 HC Tábor – HC RT TORAX Poruba 2:0 / 2:2 (1:0 SN)
Branky (1. část): 11. Šindelář (Kupka), 13. Kupka (J. Pospíchal, P. Pospíchal)
Branky (2. část): 10. Kupka (Fábera, Kofroň), 11. P. Pospíchal (Kupka) – 23. Veselý (Sobol), 24. Šrubař (Kyjovský, Pavlíček)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Šindelář

neděle 08.08. 13:00 HC Hvězda Praha – HC Motor České Budějovice 1:2 / 0:2 (1:0 PP)
Branky (1. část): 3. Bláha (Jarabko) – 17. Schmidtmayer (Hoch), 25. Strnad
Branky (2. část): 13. Drančák (Hoch), 15. Šimon (Humeník)
Branky (prodloužení): 5. Hulej (Ivanovič)

neděle 08.08. 15:00 HC ZUBR Přerov – HC Tábor 0:0 / 2:1 (0:1 SN)
Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 7. Mrlík (Nášel), 24. Toman – 11. J. Pospíchal (Šíma, Bůžek)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Bůžek

neděle 08.08. 17:00 HC RT TORAX Poruba – HC Hvězda Praha 2:0 / 0:3 (0:2 PP)
Branky (1. část): 24. Szczesniak (Wardas), 25. Szczesniak (Stasiuk)
Branky (2. část): 9. Ivanovič (Spěváček), 15. Jaroš (Roule, Kubata), 21. Bartheldy (Janoušek, Ivanovič)
Branky (prodloužení): 4. Jaroš, 5. Mrázek