Dorost na domácím turnaji obsadil čtvrté místo, medaile Zubrům těsně unikla

P ř e r o v - Opět po roce se o slovo přihlásil měsíc srpen, takže víkendy budou v přerovské MEO Aréně zase turnajové. Již tradiční seriál zahájili dorostenci HC ZUBR Přerov, kteří postupně zkřížili své hole s Porubou, Havířovem, Českými Budějovicemi a na závěr s Táborem.
Všechny zápasy na turnaji se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a bodově hodnocena jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které proběhlo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Úvodním soupeřem Zubrů byla Poruba, se kterou dvakrát po ztrátě slibného náskoku remizovali a poté nezvládli prodloužení. Až na závěr turnaje se ukázalo, jak byl bod za nastavený čas důležitý. Ve druhém duelu s Havířovem doplatili Přerované na hodně špatnou koncovku, inkasovali smolné góly a prosadili se jen v nájezdech.

Snímek z utkání Přerova (v modrožlutém) s Českými Budějovicemi. Foto: Ronald Hansel

Tři body si pak svěřenci trenérů Verlíka a Kudělky odnesli ze zápasu s českobudějovickým Motorem. Po velmi vydařené první půli už však neskórovali a padli i v dramatické loterii nájezdů, kterou musela rozhodnout až třináctá série. V závěrečném utkání proti Táboru sice Přerov ukořistil pět bodů, jenže na zisk medaile to v součtu nestačilo.

Konečným pořadím totiž v poslední chvíli zamíchalo slezské derby mezi Porubou a Havířovem. Ostravané se na Zubry bodově dotáhli a díky lepšímu vzájemnému zápasu je srazili ze třetí na čtvrtou pozici.

„Domácí turnaj nás dobře prověřil, navíc jsme se střetli i se soupeři z jiné extraligové skupiny. Týmy v zápasech různě točily sestavu, zatímco my teď máme kádr trochu užší. Výsledky nebyly až tak podstatné. Důležité je to, že nám turnaj ukázal celou řadu věcí, na kterých musíme do začátku extraligy pracovat. Ještě nás čekají tři klasické zápasy a další čtyři na druhém kvalitním turnaji ve Zlíně," řekl hlavní trenér Aleš Verlík.

Obsazení turnaje

HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, HC RT TORAX Poruba, HC Motor České Budějovice, HC Tábor

Výsledky zápasů

sobota 03.08. 09:45 HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2:2 / 1:1 (0:1 PP)
Branky (1. část): 8. Štíbr (Brázda, Kuncek), 13. Jobánek (Kaprál, Halík) – 15. Kowalczyk (Halata), 23. Bechný (Gelnar)
Branky (2. část): 10. Jobánek (Růžička) – 23. Lambert (Stibor)
Branky (prodloužení): 3. K. Macias (Bechný)

sobota 03.08. 11:45 HC Tábor – AZ RESIDOMO Havířov 1:1 / 0:3 (0:1 SN)
Branky (1. část): 22. Cháb – 6. Moškoř (Pavlačka)
Branky (2. část): 10. Kolat (Bílek), 10. Pavlačka (Moškoř), 11. Makovec (Kolat)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Becher

sobota 03.08. 13:45 HC RT TORAX Poruba – HC Motor České Budějovice 1:3 / 2:2 (1:0 SN)
Branky (1. část): 12. Stibor (K. Macias) – 6. Březina (Dvořák), 16. Kundrát, 25. Lukeš
Branky (2. část): 14. Slusarczyk (K. Macias, Vehovský), 25. Hlaváč (Lambert) – 9. Sochor, 12. Kovář (Petrásek)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd K. Macias

sobota 03.08. 15:45 AZ RESIDOMO Havířov – HC ZUBR Přerov 0:0 / 2:0 (0:1 SN)
Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 2. Kusak, 3. Csabi
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Hradil

sobota 03.08. 17:45 HC Motor České Budějovice – HC Tábor 3:0 / 4:1 (1:0 PP)
Branky (1. část): 5. Březina (Petrásek), 10. Březina (Petrásek), 11. Dub (Kudrnáč)
Branky (2. část): 1. Lukeš (Kudrnáč), 4. Marhoun (Bukovský), 10. Březina (Fousek), 11. Lukeš – 8. Ent (Čančura)
Branky (prodloužení): 3. Petrásek

neděle 04.08. 09:00 HC Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 0:3 / 0:0 (1:0 SN)
Branky (1. část): 7. Hradil (Halík, Jobánek), 10. Jobánek (Halík, Hradil), 12. Halík (Hradil, Jobánek)
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kundrát

neděle 04.08. 11:00 HC Tábor – HC RT TORAX Poruba 0:1 / 2:2 (1:0 PP)
Branky (1. část): 16. Halata (Hradil)
Branky (2. část): 4. Krch (Maťašovský), 22. Vaněk (Cháb, Maťašovský) – 20. K. Macias (Vehovský, Lambert), 21. Stodůlka (Velička)
Branky (prodloužení): 2. Maťašovský

neděle 04.08. 13:00 AZ RESIDOMO Havířov – HC Motor České Budějovice 3:0 / 0:3 (0:1 SN)
Branky (1. část): 4. Vojkuvka (Kolat), 11. Kolat (Kubíček), 21. Horváth
Branky (2. část): 3. Korndörfer (Kantor), 5. Marhoun (Kundrát), 15. Novák
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Petrásek

neděle 04.08. 15:00 HC ZUBR Přerov – HC Tábor 4:0 / 0:0 (3:1 PP)
Branky (1. část): 3. Jobánek (Halík), 4. Machalík (Mašek), 23. Kuncek (Štíbr, Brázda), 25. Kuchta
Branky (prodloužení): 1. Jobánek (Hradil, Halík), 4. Jobánek (Holík), 5. Kuchta (Tomiga) – 3. Vaněk (Cháb)

neděle 04.08. 17:00 HC RT TORAX Poruba – AZ RESIDOMO Havířov 4:0 / 1:3 (2:0 PP)
Branky (1. část): 19. Chovanec (Slusarczyk, Hlaváč), 19. Stibor (Pásek), 21. M. Kacper (Kowalczyk, Bechný), 23. Slusarczyk (M. Kacper)
Branky (2. část): 5. Kowalczyk (Lambert, Černý) – 10. Bárta (Horváth, Kolat), 25. Siekierka (Zmarzlák), 25. Kremnický
Branky (prodloužení): 1. Slusarczyk (M. Kacper), 5. Slusarczyk (M. Kacper)

Konečné pořadí turnaje

1. HC Motor České Budějovice (17 bodů), 2. AZ RESIDOMO Havířov (15 bodů), 3. HC RT TORAX Poruba (13 bodů), 4. HC ZUBR Přerov (13 bodů), 5. HC Tábor (4 body)

O pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodla při rovnosti bodů bilance vzájemného zápasu.