INFO: Trénink přípravky probíhá každou středu od 16:30 do 17:30 na hokejbalovém hřišti ZŠ Želatovská

Dorost Zubrů si zpestřil neděli zápasy pod širým nebem, v Bruntále se střetl s Porubou

Dorost Zubrů si zpestřil neděli zápasy pod širým nebem, v Bruntále se střetl s Porubou
B r u n t á l – Dorostenečtí hokejisté Přerova si poprvé od 8. října zahráli zápas. Na otevřeném kluzišti v Bruntále se v neděli v rámci Winter Classic utkali s jedním z extraligových soupeřů Porubou. Svěřenci trenérů Davida Kudělky a Aleše Verlíka absolvovali celkem dva duely, oba se skládaly ze dvou dvacetiminutových poločasů. V prvním s ostravským týmem vedeným olympijským vítězem a dvojnásobným mistrem světa Davidem Moravcem prohráli 2:3, ve druhém zvítězili 4:0.

Za Zubry v prvním zápase skórovali Tobiáš Kuchta, který proměnil trestné střílení, a David Buršík. Ve druhém utkání se dvakrát trefil Adam Hlůšek, prosadili se také Jan Billa a kapitán Hanáků Adam Tomiga. Oba zápasy odřídila trojice rozhodčích z Přerova ve složení Jaroslav Peluha – Radim Kolařík, Zdeněk Kaprál.

„Jsme určitě spokojení. Zahráli jsme si čtyřikrát dvacet minut, dva zápasy. Jeden jsme prohráli, jeden vyhráli, ale to není tak důležité. Hlavně, že jsme si po dvou měsících konečně zahráli zápas. Samozřejmě se tam objevilo hrozně chybných věcí a je na čem pracovat. Uvidíme, jak to teď vůbec bude. Trénuje se na poloviny. Deset dní jsme absolvovali tréninky pětačtyřicet minut na ledě a půl hodiny na suchu, na dvě partie. Tohle jsme brali spíš jako zpestření,“ řekl asistent trenéra dorostu Zubrů Aleš Verlík.

„Ve druhé polovině bych mohl vyzdvihnout výkon brankáře Vojtka, který si na to počkal a parádními zákroky udržel nulu. Na klucích bylo vidět, že měli chuť. Některé věci byly dobré, některé zase špatné. Ale jsou pořád mladí, takže mají čas zlepšovat se,“ konstatoval.

„Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát další ze zápasů na venkovním hřišti. Když už nám situace neumožňuje zápasy v halách, snažíme se kluky motivovat alespoň touto formou. Jsme rádi, že jsme se s Přerovem domluvili a odehráli to – i v neděli, kdy to běžně tak je. Kluci si zahráli, kousli se a zase zjistili, že potřebují pracovat. Důležité bylo, že se dostávali do tempa, do anaerobního prahu. Opět se to začíná podobat nějakým zaběhlým kolejím,“ sdělil trenér Poruby David Moravec.

„Uvidíme, jak dlouho to vydrží. Jestli nás nařízení vlády semele stejně jako všechny ostatní, nebo politici konečně budou myslet i na sportovce a nechají je v nějakém módu fungovat. Opatření tu být musejí, ale měla by být vždycky přizpůsobená danému sportu,“ prohlásil.

>>>Galerie z Winter Classic mezi Přerovem a Porubou<<<