Domácí bitva s Porubou vyvrcholila nájezdy, Přerované se dotáhli na páté místo

P ř e r o v – Hokejisté Přerova podlehli ve 43. kole Chance ligy Porubě 2:3 po samostatných nájezdech. Na domácím ledě vedli po přesilovkovém gólu Süsse, Slezané ale skóre do konce první třetiny otočili dvěma trefami Hrníčka. Zubři pak nevyužili dvouminutovou početní výhodu pět na tři, srovnat se povedlo až ve 45. minutě Jakubu Svobodovi. Jedinou branku v nájezdových sériích si připsal hostující Střondala. MEO se navzdory porážce dotáhlo v tabulce druhé nejvyšší soutěže na páté Litoměřice, oba týmy nyní mají 69 bodů.
43.kolo, pondělí 30.1.2023
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
2:3sn
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Süss (Pechanec, Krisl), 45. Jakub Svoboda (Krisl, Indrák) – 16. Hrníčko (Klimíček, Vachovec), 18. Hrníčko (Christov, Střondala), rozhodující nájezd Střondala. Rozhodčí: Grygera, Rapák – Kučera, Thuma. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 942. Střely na branku: 31:25. Zblokované střely: 4:3. Vhazování: 35:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Němec, Ševčík, Krisl, Bystroň – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Ministr, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Goiš
Dolejš – Voráček, Urbanec, Lemcke, Doudera, Sedlák, Klimíček – Karafiát, Vachovec, Gřeš – Berisha, Pšurný, Bernovský – Hrníčko, Střondala, Christov – Häring, Toman, Brodek

Po úvodní pasáži bez přerušení se do tlaku dostali Zubři. Ve čtvrté minutě neproměnil šanci po pěkné kličce Süss, o chvíli později měl Dolejš štěstí při zásahu proti Němcovi. Domácí nápor však neustával a došlo na první přesilovku, kterou před koncem využili. Březinovi Pechanec asistovat nedokázal, Janu Süssovi prudkým a nečekaným pasem nicméně už ano. Přerovská posila nezazmatkovala a z mezikruží zavěsila pod víko. Ve druhé početní výhodě už se Zubrům nedařilo, a tak si ve své převaze později vzala slovo Poruba. Klimíček výborným pasem do jízdy naservíroval puk před odkrytou bránu Dominiku Hrníčkovi, který zanedlouho dokonal obrat ve skóre. Do prázdné branky tentokrát doklepával nezdařilý pokus Christova.

Také na startu druhé třetiny byli aktivnější Zubři, Poruba však oslabení podruhé zvládla bez větších potíží. Dobrou práci v početní nevýhodě pak odvedli také Hanáci a na střídačku znovu i Slezané. Tehdy už ale přišly zajímavější šance, Dolejš tasil zásadní zákroky přesunem proti Březinovi a Černému. Trend střídání přesilovek pokračoval. Hrníčko promarnil útok na hattrick, Gřešově otočce zase skvěle zamezil Postava. Poté se museli znovu bránit hosté, tentokrát ve třech. Z chaosu na brankové čáře ale srovnání nevzešlo, a tak druhá část gól nenabídla.

Ani zbytek dvojnásobné výhody Přerované nezužitkovali, přestože byl Krisl srovnání blízko. I nadále byli ale v tvrdé a atraktivní hokejové mírně nebezpečnější Zubři a ve 45. minutě ztrátu dotáhli. Sražený puk si na ose útočného pásma sebral Jakub Svoboda, který udělal pár rychlých kroků a střelou zápěstím překonal Dolejše. Sedlákova nedisciplinovanost góly potrestána nebyla, přestože měl hostující gólman několikrát namále. Činit se ale musel také Postava, když Hrníčko atakoval vzdálenější tyč. Prodloužení nabídlo množství zajímavých šancí, především Postavovi pak mohou být domácí vděční za samostatné nájezdy. Ty rozhodl šikovným manévrem Vojtěch Střondala a zařídil hostům druhý bod.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Prvních deset minut bylo z naší strany velice dobrých. Dostali jsme se do vedení a vypadalo to, že hra bude podle našich představ. Soupeři se ale skóre podařilo otočit. Využil přesilovku a poté potrestal naši hrubou chybu. Klobouk dolů, že to kluci nezabalili. Škoda, že jsme zápas nepřevážili dvouminutovou přesilovkou pět na tři, kterou jsme neproměnili. Poruba je silný soupeř se vším všudy. V nájezdech už vždycky bývá štěstí na jedné straně. S pokorou bereme bod a nachystáme se na středeční utkání.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dneska to bylo takové play-off utkání a myslím si, že se divákům muselo líbit. Bylo tam všechno, situace před bránou, akce, důraz, šarvátky, takže výborný zápas. My jsme se už potřebovali chytit. Přerov hraje výborně, agresivně, důrazně. Jak říkám, my jsme se, doufám, chytili a teď zase budeme hrát tu naši hru, co jsme hráli. Dobrá práce, dobré dva body a musíme se zase připravit na středu.