ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Doma se připomněl brankou. Brácha říkal, že si poprvé zaplatí přenos, smál se Kratochvil

Doma se připomněl brankou. Brácha říkal, že si poprvé zaplatí přenos, smál se Kratochvil
P ř e r o v – Návrat na přerovský led zažil v pondělí Matouš Kratochvil. O návrat do sestavy Zubrů se ale nejednalo, vysoký útočník se poprvé v kariéře postavil proti svému mateřskému klubu. V dohrávce prvního kola Chance ligy byl vidět minimálně v jednom momentě. Ve druhé třetině pro Vrchlabí zblízka zařídil dvoubrankový náskok. Se Stadionem si nakonec z východní Hané odvezl dva body.

Po závěrečné siréně měl smíšené pocity. Nejen kvůli tomu, že doma nově nepatřil mezi domácí hráče. Duel, který se měl původně hrát 12. září, se totiž kvůli restriktivním opatřením ministerstva zdravotnictví uskutečnil před prázdnými ochozy. „Nevím, co na to říct….,“ těžko hledal Matouš Kratochvil slova. „Hokej bez fanoušků, kteří jsou tribunách pořádně slyšet, mě nebavil,“ vyhrkl s povzdechem.

Těšit se tak mohl alespoň na nedávné spoluhráče. „Byl jsem zvědavý, jaké je to hrát proti Přerovu. Spousta hráčů říkala, jak je dobrý v obraně, že v zápasech nepadá moc gólů... Ale já osobně si říkal, že to je nějaká blbost,“ zaculil se. Poté, co si roli přerovského soupeře vyzkoušel na vlastní kůži, však musel názor změnit. „Zubři jsou v obranném pásmu opravdu silní, dali jsme jim jenom dvě branky. Naštěstí jsme rozhodli v nájezdech, za což jsem rád,“ oddechl si.

Hvězdný okamžik vrchlabského obra s modrožlutou krví přišel ve 26. minutě. Po přihrávce Pauloviče otevřel svůj gólový účet v letošní sezoně. „Bylo to rychlé. Nakopl jsem puk do středního pásma a doušťourali jsme ho k bráně. Palo mi dal kráskou nahrávku a já jsem jenom potáhl Kácu do protipohybu a dával mezi nohy,“ popsal Kratochvil, jak zařídil druhý vrchlabský úder v krátkém časovém sledu. Chvíli předtím skóroval zkušený Martin Heřman.

Zápas nicméně člen úspěšného přerovského ročníku 1994 označil za vyrovnaný. „Neřekl bych, že jsme měli navrch. Přerov byl v obranné třetině fakt výborný. Dokázal zabrat, dal nám dva góly a ke konci nás hodně tlačil,“ komentoval.

V Přerově má pětadvacetiletý útočník, který může nastupovat na centru i na křídle, rodinu i přítelkyni. Měření sil mezi Zubry a Vrchlabím sledovali prostřednictvím streamu. „Dokonce i brácha říkal, že si asi poprvé zaplatí přenos a bude se dívat,“ zmínil Matouš Kratochvil s úsměvem své dvojče Šimona, jenž v současnosti hraje za další prvoligový klub – Třebíč.

Oba spolu u Zubrů působili ještě na konci loňské sezony. Matouši Kratochvilovi to umožnily Pardubice, jejichž kmenovým hráčem je. „Jestli mě mrzí, že ve stejné soutěži hraji za jiný klub než Přerov? Je to těžké…. Smlouvu mám teď v Pardubicích, které jsou v karanténě a poslaly mě na farmu, ať můžu hrát. Přece jenom je to farma, takže s volbou působiště asi nic neudělám,“ pokrčil rameny odchovanec MEO, jenž ve Vrchlabí dosud zaznamenal tři starty s bilancí jedné branky a jedné asistence.