ONLINE >>>

Dokázal si, že mezi muži obstojí. Mladý obránce Tomáš Dřímal pokračuje u Zubrů

Dokázal si, že mezi muži obstojí. Mladý obránce Tomáš Dřímal pokračuje u Zubrů
P ř e r o v – Třetí obránce přibyl na soupisku Zubrů pro sezonu 2020/21. Na Hané zůstává perspektivní mladík Tomáš Dřímal. Zadák se zkušenostmi z finských mládežnických soutěží loni ukázal, že se mezi seniory na úrovni Chance ligy neztratí. Letos by se chtěl ještě více zlepšit. V Přerově by také rád zůstal delší dobu. Foto: Jan Gebauer, Jan Pidrman (piratichomutov.cz)

Tomáš Dřímal patří mezi odchovance zlínského hokeje. V roce 2017 se vydal na zkušenou do Skandinávie a dva roky strávil v dorosteneckých a juniorských ligách ve Finsku. Před sezonou 2019/20 jej vyzkoušeli Zubři. V přípravě odehrál pět utkání a obstál. Přesto se vrátil zpět na Sever.

„S trenéry jsme se dohodli, že by bylo nejlepší, kdybych začal sezonu ve Finsku. Dál jsme ale byli v kontaktu a nějak se domlouvali,“ objasnil Dřímal. Ze země tisíců jezer se posléze rozhodl vrátit domů.

V Přerově zasáhl do dvou kategorií. Juniorce pomohl v REDSTONE Extralize k postupu do play-off. Za 25 zápasů – včetně třech ve vyřazovacích bojích – si přišel na 17 kanadských bodů (4+13). Za prvoligový A-tým pak zapsal tři starty. Bilance +2 svědčí o tom, že si vedl velmi dobře. Především duel v Chomutově, kde pobyl na ledě více než dvanáct minut, se mu vydařil (stejně jako celému týmu, Zubři vyhráli 2:1 po prodloužení).

„Strašně jsem si ho užil. Byl to jeden z prvních zápasů, kdy jsem toho za muže odehrál víc. Sice jsem byl trochu nervózní, ale kluci mi pomohli a nervozita se vytratila,“ pochvaloval si Dřímal, jenž si zároveň potvrdil, že s hráči na úrovni druhé nejvyšší soutěže dokáže držet krok.

Formou střídavých startů také sedmkrát naskočil za druholigový Hodonín. V jeho dresu si v sedmi duelech připsal gól a asistenci. „Získal jsem rozhled v seniorském hokeji, do něhož jsem zasáhl první rok, a také zkušenosti,“ uvedl devatenáctiletý bek.

Jaké si klade cíle do dalšího ročníku? „Rozhodně se chci zlepšit. Uvidíme, jak se mi to bude dařit. Podle toho se budu rozhodovat, co dál. Mám ale v plánu zůstat v Přerově déle než jednu sezonu,“ přiblížil.

„Tomáš je dalším z mladých hráčů, které jsme podepsali. Naskočil už loni a určitě nezklamal. Má potenciál se dále zlepšovat a říct si o větší roli v mužstvu,“ doplnil sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.

Devatenáctiletý Tomáš Dřímal (číslo 9) odehrál za Zubry například lednový zápas na půdě Chomutova.