DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Dobře se znají a zůstanou spoluhráči. Zubři si pojistili Antonína Pechance a Jiřího Krisla

Dobře se znají a zůstanou spoluhráči. Zubři si pojistili Antonína Pechance a Jiřího Krisla
P ř e r o v – Hokejisté Přerova podepsali první dva hráče pro sezonu Chance ligy 2022/23. Na Hané budou opět nastupovat Antonín Pechanec a současný kapitán Jiří Krisl, kteří se znají už z dlouholetého společného angažmá v mateřském Havířově. Pro prvně jmenovaného půjde o premiérový ročník, který začne v modrožlutém dresu. Druhý přidá u Zubrů starty v šesté sezoně v kariéře.

„Když jsem přišel do Přerova, se sportovním manažerem jsme se rovnou dohodli i na podmínkách, za kterých budu pokračovat příští rok. Jsem rád, že klub měl zájem a mám jistotu. Do Přerova jsem chtěl jít už před sezonou, ale tehdy to nějak nedopadlo. Přerov je výborný i na dojíždění, mám to kousíček,“ říká Pechanec.

Třicetiletý centr se do Přerova přesunul v závěru ledna, kdy v Chance lize končilo přestupové období, z rodného Havířova. Změna působiště mu prospěla, ve dvanácti zápasech za MEO se blýskl deseti kanadskými body za pět branek a stejný počet asistencí.

„Jednání proběhlo velice rychle. S Pavlem (Hanákem, sportovním manažerem – pozn. red.) jsme se domluvili během pár minut. Klub i já jsme měli zájem na pokračování spolupráce. Více méně se jen čekalo, jak dopadne základní část. Měl jsem sice ještě nabídku z Havířova. Ale hokej mě pořád baví a pokud na to mám, chtěl bych si ještě zahrát Chance ligu,“ komentuje pokračování v týmu Zubrů Krisl.

Šestatřicetiletý obránce zapsal první zápasy v přerovském dresu ještě jako junior. V sezoně 2005/06 odehrál prostřednictvím střídavých startů z Havířova tři druholigová utkání, ve kterých přihrál na jeden gól. Do zubří kabiny pak znovu usedl po dlouhých třinácti letech. Během měsíčního hostování z Frýdku-Místku v lednu 2019 se mu dařilo. Za devět duelů třikrát skóroval a na čtyřech trefách se podílel.

V květnu stejného roku jej Hanáci získali napevno a stal se důležitou součástí jejich zadních řad. V Přerově dosud zasáhl do dalších 132 střetnutí Chance ligy, z nichž si odnesl bilanci sedmi branek a třech desítek asistencí. Na ledě vyniká především důrazem a obětavostí. Od listopadu 2019 také vykonává funkci kapitána.

„Tonda se hned po svém příchodu zařadil mezi opory a splňuje přesně to, co jsme od něj očekávali. Jirka je ten správný lídr na ledě i v kabině. Jsme rádi, že kluci u nás budou pokračovat v příští sezoně,“ uvádí k prodloužení spolupráce s dvojicí zkušených hráčů sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.