INFO: Trénink přípravky probíhá každou středu od 16:30 do 17:30 na hokejbalovém hřišti ZŠ Želatovská

Do přípravy se znovu vrací i mladí Zubři, trénovat na ledě začnou v pátek 4. prosince

Do přípravy se znovu vrací i mladí Zubři, trénovat na ledě začnou v pátek 4. prosince
P ř e r o v – Po nedobrovolné pauze zaviněné druhou vlnou nemoci Covid-19 se přerovská MEO Aréna opět probudila k životu. Áčko Zubrů je již v plné přípravě a hraje i zápasy Chance ligy, mladí hokejisté se však prozatím vrátí pouze do tréninkového procesu. Ten se rozběhne v pátek 4. prosince. Vše bude samozřejmě probíhat za přísných hygienických podmínek, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví.
Hráče žákovských kategorií čeká na startu obnovené přípravy třídenní program od pátku do neděle. Jednotka bude osahovat 45 minut tréninku na ledě a také suchou přípravu. Jednoho bloku se vždy zúčastní dvě skupiny v maximálním počtu 10 osob, které si vymění led a přípravu mimo něj, čímž spolu nepřijdou do styku.

Podle stejného programu budou trénovat také dvě nejvyšší kategorie, tedy junioři a dorostenci. Nejmladším Zubrům příprava na ledě znovu začne od pondělka 7. prosince.

„Jsme rádi, že po delší době konečně budou děti moci začít nejen bruslit a sportovat, ale také fungovat v ‚běžném‘ režimu. Musím však jedním dechem dodat, že nastavené podmínky ministerstvem zdravotnictví nejsou pro kolektivní sporty v uzavřených sportovištích příliš příznivé,“ uvedl šéftrenér mladých Zubrů Pavel Neuman.

Mládež se vrátí na led po 53 dnech. Od 12. října, kdy veškeré sportování utichlo, trénovali Zubři individuálně. „Ve vynucené pauze jsme se snažili naše mladé hokejisty přimět k pravidelnému domácímu tréninku, abychom kluky alespoň udrželi v pohybu a neztratili tak návyk k pohybové aktivitě. Věřím, že většina mladých hokejistů se na led už těší a že společně se všemi kolegy u mládeže se nám pro děti podaří vytvořit velmi kvalitní i zábavný program, jak v tréninku na ledě i mimo led," dodal Neuman.

Pokyny k obnovené přípravě mládeže

  • Informace o tréninkovém programu budou rodičům průběžně zasílány do e-mailových schránek. Sledujte proto pravidelně příchozí poštu.
  • Dle nařízení Vlády České republiky hráči musí mít u sebe roušku nebo jinou ochranu úst.
  • S sebou oblečení na suchou přípravu pro trénink v tělocvičně i na zimním stadionu (čepice, mikiny, tepláky, tenisky, atd.)
  • Vzhledem k hygienickým opatřením je MEO Aréna pro rodiče hráčů i veřejnost nadále uzavřena! Vstup budou mít povolen pouze vedoucí jednotlivých kategorií.