PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Darka Hejcmana čeká třetí přerovská sezona. Pokračování byla priorita, hlásí bez okolků

Darka Hejcmana čeká třetí přerovská sezona. Pokračování byla priorita, hlásí bez okolků
P ř e r o v – Závěr loňské sezony měl hodně povedený. Od září na něj, podobně jako spoluhráč z útoku Radek Číp, může navázat. Třetí rok v dresu Zubrů zapíše Darek Hejcman. Přerovský klub mu vyhovuje, oceňuje zejména jeho domácké klima. Chomutovský rodák je devátým potvrzeným forvardem na soupisce Hanáků.

„Setrvání v Přerově pro mě bylo prioritou. Bohužel se to trochu zkomplikovalo kvůli koronaviru, ale jsem rád, že jsme našli společnou řeč a můžu pokračovat,“ libuje si Hejcman. „Všechno tu funguje. Prostředí klubu je příjemné, domácké. Všichni lidé kolem hokeje i fanoušci jsou super,“ vyzdvihl.

Minulou sezonu Chance ligy zakončil pětadvacetiletý centr s 48 starty a 25 kanadskými body (8+17). Hned ve druhém kole „odčaroval“ zakletý třebíčský stadion, kde se Zubři od postupu v roce 2015 marně pokoušeli vyhrát soutěžní zápas. Skóroval také při kanonádě proti Ústí nad Labem, pak ovšem na přesný zásah čekal čtyři měsíce. Gólový půst ukončil ve vyšší nadstavbové skupině (O pořadí v play-off) dvěma trefami do sítě Vsetína. V bitvách s moravským rivalem se pak blýskl ještě jednou brankou. Stála za to, stejně jako ty proti Českým Budějovicím, „jeho" Chomutovu a Havířovu.

Darku Hejcmanovi výrazně prospěla spolupráce s Radkem Čípem. Jak sám uvedl, oba se v průběhu soutěžního ročníku potřebovali uklidnit. „Šance jsme si vytvářeli, ale nepadalo nám to tam. Něco jsme si řekli a začalo nám to jít. Týmu jsme tak mohli ještě více pomoci. Škoda, že sezona skončila předčasně,“ posteskl si odchovanec Chomutova, jenž v Chance lize kromě MEO nastupoval také za Kadaň.

V další prvoligové sezoně by s Přerovem rád navázal na kvalitní týmové výkony. „Výsledky by opět měly pramenit z toho, že jsme jeden tým. Chci, abychom hráli hezký hokej jako loni,“ prozradil. Nezříká se ani obnovení tandemu Hejcman – Číp. „Pokud budeme hrát spolu, můžeme si navzájem dost pomoci. Posunout to někam bodově, a doufám, že i týmově,“ komentoval.

„Darek už patří k základním kamenům naší sestavy. Jednání byla trošku složitější, ale jsme rádi, že jsme se domluvili na jeho pokračování. Letos by měl svou hru posunout ještě výš," dodal sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.