Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Další velké posily pro Zubry! Do Přerova přicházejí František Hrdinka a Matěj Novák

Další velké posily pro Zubry! Do Přerova přicházejí František Hrdinka a Matěj Novák
P ř e r o v – Soupiska přerovských hokejistů pro nový ročník Chance ligy se postupně přibližuje k finální podobě. Tentokrát Zubři nepředstavují jen jedno jméno, ale rovnou dvě. V obou případech se navíc jedná o nové tváře. Do obrany přichází třidavacetiletý František Hrdinka (na fotce vlevo), do útoku pak o rok mladší Matěj Novák. Oba by měli být výraznými postavami na svých postech!
Obránce František Hrdinka je odchovancem pražských Letňan, část mládežnických let ale prožil v zahraničí. Nejprve rok v Rakousku a pak tři sezony ve Švédsku, kde hájil barvy Frölundy a Linköpingu. Mimo to prošel reprezentacemi od šestnácky až po dvacítku, se kterou se účastnil dvou mistrovství světa. V roce 2016 ve Finsku a o rok později v Kanadě.

Po návratu ze severu Evropy odehrál 77 zápasů (1+3) za extraligovou Mladou Boleslav. O patro níže nastupoval v Ústí nad Labem, Slavii Praha a naposledy v Prostějově. V Chance lize má dosud 96 startů (6+27).

„Vybíral jsem si z několika nabídek, ale nakonec jsem zvolil tu přerovskou. Od klubu byl znát velký zájem, navíc, co jsem se ptal dalších kluků, tak nikdo neřekl na Přerov nic špatného. Naopak hodně se jich tady v kariéře posunulo dál. Probíral jsem to dříve v Boleslavi i s Davidem Šťastným, ze kterého přerovský klub udělal TOP střelce v extralize. Proto to byla volba číslo jedna,“ řekl Hrdinka.

Na Hané zůstává, avšak při derby s Jestřáby teď bude stát na druhé straně barikády. „Těším se na celou sezonu, ale derby bude asi trochu speciální. Přerov mu vždycky dával náboj, prožíval ho jako takový hokejový svátek a chtěl prostě za každou cenu vyhrát,“ doplnil k souboji dvou rivalů.

V týmu Zubrů by měl patřit mezi elitní obránce. „Z druhé strany jsem Přerov vždycky vmímal jako nepříjemného soupeře, který byl trochu někde jinde. Ať už herním systémem nebo třeba bruslením. Věřím, že se nám v nové sezoně bude dařit,“ uzavřel František Hrdinka.

„Franta je pořád ještě velmi mladý obránce, který už ale má velké zkušenosti jak z extraligy, tak hlavně z první ligy. Měli jsme o něj zájem už v minulosti a jsme rádi, že teď to vyšlo. Po odchodu několika obránců by měl být kvalitní náhradou a zařadit se k pilířům defenzívy," okomentoval jeho příchod Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.

O rok mladší Matěj Novák sice s hokejem začínal v rodné Třebíči, ale svoji kariéru poté rozvíjel v brněnské Kometě. Pod Špilberkem získal titul jak ve starším dorostu, tak i v juniorce. Pravidelně také reprezentoval. Ve vitríně dokonce vystavuje zlato, které vybojoval s osmáctkou na Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2016.

V extralize zatím odehrál 9 zápasů (1+0) za Kometu, v Chance lize už ale má na kontě 153 startů. Část z nich nasbíral v Třebíči, poslední dvě sezony však působil v sousedním Prostějově. Loňský, koronavirem zkrácený ročník se mu vydařil (33 zápasů, 10+6). Další body teď ale bude zapisovat za Zubry.

„Jsem velice rád, že z Přerova přišla nabídka a můžu tady být. Vždycky to pro mě byl nejen adept na přední příčky v tabulce, ale hlavně bylo vidět, že to je velmi dobře fungující klub. Hodně se mi také líbilo, jakým stylem hrál,“ uvedla další nová tvář týmu.

Chance liga již zveřejnila rozpis zápasů a zbývá snad už jen jediné – aby se do ochozů vrátili fanoušci a MEO Aréna opět zažívala bitvy se vším všudy. „Věřím, že se všechna opatření už uvolní, aby bylo možné zase chodit na hokej. Těšíme se nejen my hráči, ale určitě i všichni fanoušci. Na tom menším přerovském zimáku byla vždycky parádní atmosféra a hrálo se tady špatně. Poznal jsem to teď, když jsem byl dva roky v Prostějově. Navíc jsme Přerov ani jednou neporazili, takže doufám, že teď už derby vyhraju,“ dodal Matěj Novák s úsměvem.

„Matěje jsme sledovali už v uplynulé sezóně, kterou měl výbornou. Je hráčem Komety Brno a přesně typem hráče, který trenérům zapadá do koncepce. Navíc je ještě mladý a má potenciál se dále zlepšovat," řekl k jeho příchodu Pavel Hanák.