INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Další posílení pro první ligu je tady, obranu Zubrů vyztuží zkušený Lukáš Chmelíř

Další posílení pro první ligu je tady, obranu Zubrů vyztuží zkušený Lukáš Chmelíř
P ř e r o v – Neustále v plném proudu jsou práce na složení A-mužstva přerovských Zubrů, které bude po letech znovu hrát v první lize. Kádr se postupně doplňuje a v pátek odpoledne se do něj podařilo zařadit další velkou zkušenost. Do Přerova totiž přichází Lukáš Chmelíř, který je po Jakubu Grofovi druhým výrazným zpevněním zadních řad.
Dvaatřicetiletý obránce Lukáš Chmelíř je rodákem z Ostravy a hokejově vyrůstal ve Vítkovicích. Patřil k velkým talentům, a proto se účastnil mistrovství světa hráčů do osmnácti i do dvaceti let. Na extraligové starty nemusel čekat dlouho a již v sezóně 2001/2002 získal s Vítkovicemi stříbrné medaile.

V následujících letech působil mezi elitou i v první lize a kromě Vítkovic prošel celou řadou dalších klubů. Oblékal dresy Karlových Varů, Jihlavy, Třince, Olomouce, Vrchlabí či Hradce Králové. Poslední dvě sezóny odehrál na jihu Čech, konkrétně v budějovickém Motoru.

Pro aktuální sezónu 2015/2016 se stal posilou Zubrů, kteří jsou nováčkem první ligy. “Měl jsem nabídek více, ale nakonec jsem se rozhodl pro Přerov. Z domova to tam mám blízko, i když to není ten hlavní důvod. Cítil jsem z Přerova velký zájem. Sice ta jednání trvala trochu déle, ale nakonec dopadla dobře. Každá strana řekla své požadavky a navzájem jsme si vyhověli,“ uvedla nová tvář přerovské defenzívy.

Obrana pro první ligu tak dostala další zkušenosti, které budou velmi potřebné. “Určitě nás nečeká nic jednoduchého, protože skok mezi druhou a první ligou je hodně velký. Já osobně nemám rád malé cíle, ale důležité bude hlavně nespadnout do nějakých problémů. Bude to boj o každý bod a pro jeho získání musíme na ledě nechat všechno, co půjde. Věřím, že nás fanoušci co nejvíce podpoří, abychom tu první ligu zvládli a všechno klapalo.“

Lukáš Chmelíř se fanouškům poprvé představí ve druhé fázi přípravy na ledě. “Zatím mám přípravu individuální a v Přerově budu na klubové akce a nějaké to testování. Oficiálně se k týmu připojím zřejmě 20. července, kdy by měla začít druhá část přípravy,“ dodal na závěr zkušený zadák.

Foto: www.hcmotor.cz