ONLINE >>>

Další podpora pro Zubry. Do boje o extraligu juniorů ji poslali přerovští zastupitelé

Další podpora pro Zubry. Do boje o extraligu juniorů ji poslali přerovští zastupitelé
P ř e r o v – Kauza, která spojuje. Přerované se společně s Havířovem a Vsetínem brání administrativnímu rozhodnutí svazu a snaží se uhájit sportovní cestou získanou pozici v nejvyšší juniorské soutěži. Podporují je v tom jak lidé z hokejového, tak mimohokejového prostředí. Naposledy se za Zubry postavilo zastupitelstvo města Přerova. Na svém zasedání v úterý 30. dubna se usneslo, že hokejisté jsou v právu.

Pro Zubry jde ve sporu s Českým svazem ledního hokeje již o několikátou podporu. Projednání inicioval Mgr. Přemysl Dvorský, předseda představenstva klubu HC ZUBR Přerov, který oslovil zastupitelstvo dopisem.

„Zastupitelstvo města Přerova po projednání vyjadřuje svou podporu HC ZUBR Přerov z.s. ve věci sporu o extraligu juniorů. Vyřazování týmů ze soutěží jiným, než sportovním způsobem považuje za nelegitimní a poškozující důvěru mládeže v základní hodnoty fair play. Dále apeluje na ČSLH, aby dodržoval pravidla soutěží stanovená jím samým, a konečně věří v uznání spravedlivých požadavků přerovského hokejového klubu, jehož výsledky práce s mládeží dělají dobré jméno městu Přerovu v rámci celé České republiky i mimo ni," píše se v usnesení přerovských zastupitelů z úterka 30. dubna.

V diskusi ohledně situace okolo extraligy juniorů vystoupila také přerovská senátorka Jitka Seitlová, která jasně podpořila spravedlivý spor Zubrů s Českým svazem ledního hokeje. Zároveň také přislíbila, že o této věci bude jednat i na půdě Senátu Parlamentu České republiky, a to na podvýboru pro sport.

V minulých dnech se ke sporu vyjádřily také další osobnosti z politického spektra, například hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a také senátor Zlínského kraje Ivo Valenta, který je zároveň členem zmíněného podvýboru pro sport. Informace přinesl web parlamentnilisty.cz.

Přerovský hokejový klub už předtím podpořili široká veřejnost, bývalý hokejista a uznávaný hokejový expert Milan Antoš či primátor Přerova Petr Měřínský. „Ptám se - kde je fair play? Jaký příklad dává hokejový svaz nejen našim juniorům? Když nám nevyhovují pravidla, tak si je změníme právem silnějšího? Je tohle nový standard, který bude hokejový svaz vůči menším klubům uplatňovat? Podle mě rozhodnutí hokejového svazu není férové a ani koncepční, navíc přišlo v průběhu rozehrané soutěže," uvedl ve svém prohlášení první muž radnice.

Úvodní foto: www.prerov.eu

Záznam z jednání zastupitelstva města Přerova (30. dubna 2019)

Téma juniorského hokeje je v čase videa 5:15 - 15:25.