Další kolo napíše WSM Liga v pondělí, bude tým Zubrů úspěšný i na třebíčském ledě?

P ř e r o v – Měsíc listopad se velkou rychlostí blíží ke svému konci a na jeho poslední den připadá 28.kolo WSM Ligy, v němž již letos podruhé přerovský tým zamíří na led Horácké Slavie Třebíč. Prozatím oba mače dopadly lépe pro Bílé hvězdy, Přerov jim tak má co vracet. Potvrdí tým Zubrů zlepšenou formu a připíše si další vítězství? Utkání odstartuje v třebíčské MANN + HUMMEL Aréně v 17:30.
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
pondělí 30.11. 17:30

Tehdejší druhé kolo WSM Ligy začal Přerov špatnou úvodní třetinou a navzdory velké snaze už pak pouze výsledek jen kosmeticky upravil a podlehl Třebíči 1:3. Kdežto první třetina dalšího střetu vypadala mnohem lépe. Po trefách Pšurného a Mrázka Zubři vedli 2:0 v desáté minutě. Dolníček však ještě do konce první „dvacky“ snížil. Během druhé třetiny Zuzin opět s Dolníčkem otočili vedení na stranu červenobílých a v poslední části už pojišťoval vítězství týmu z Vysočiny Psota s Dujsíkem.

Třebíč je na tom zatím podobně jako předešlý soupeř z Kadaně. Stabilně se drží v závěsu nejlepších týmů a střídavě se raduje z vítězství, či prohraje. Zubři s ní letos zatím vůbec nebodovali, teď však své fanoušky těší úspěšnými výsledky a v našlapaném středu tabulky ztrácejí na soupeře jen dva body. "Výsledkovou pohodu sice máme, ale na hře je pořád co zlepšovat. Třebíč a Litoměřice jsou dva týmy, se kterými jsme ještě nezískali ani bod. Budeme to chtít v pondělí změnit. Do Třebíče pojedeme s cílem prodloužit vítěznou sérii," uvedl trenér Vladimír Kočara.

Za prvních třináct zápasů Horácká Slavia posbírala 19 bodů. V té druhé pak byla ještě o něco lepší, když dokázala bodovat v šesti zápasech po sobě. Nejprve v Benátkách (4:2), stejným poměrem s Prostějovem, na venkovním ledě obrala Slavii (2:1sn) a doma si pak poradila s Kadaní (4:3). Další domácí zápas s Motorem jí vynesl bod (2:3sn) a pak následovala pohodlná výhra v Mostu (6:2). Poslední tři zápasy však přinesly opačné výsledky. Domácí prohra s Litoměřicemi (2:3p), debakl na ústeckém ledě (0:5) a lineárně stoupající forma Šumperku (1:2sn).

Nejproduktivnější hráč z řad Třebíče zaostává za přerovským Dostálkem téměř o polovinu bodů. Ofenzivně se nejvíc projevují Petr Polodna a David Dolníček. Za zmínku určitě stojí i výkony Matěje Pekra (8+7) s Romanem Eratem (4+10).

Tuto čtverku v prvních dvou ofenzivních formacích doplňují ještě Marek Švec (4+2) a Silvester Kusko (4+4). Ani nejčastěji bodující bek Vlastimil Bilčík (1+6) netrhá bodové rekordy. Třebíči nastoupí do brány jeden z dvojice Karel VejmelkaFilip Šindelář, který nově vypomáhá z Vítkovic.