ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 3:2 (PP)

Další jméno na soupisce, Zubrům bude i v nové sezóně vypomáhat David Šťastný

Další jméno na soupisce, Zubrům bude i v nové sezóně vypomáhat David Šťastný
P ř e r o v – Po kapitánu Tomáši Sýkorovi má soupiska Zubrů pro novou sezónu další jistotu. Je jí třiadvacetiletý útočník David Šťastný, jenž za Přerov hrál WSM ligu formou střídavých startů z extraligového Zlína, v němž hostoval a výrazně pomohl nováčkovi prvoligové soutěže získat důležité body. Po dohodě klubů bude nadějný forvard nadále působit ve zlínském PSG se střídavými starty do prvoligového Přerova.
S výsledkem dohody je sám hráč spokojený. „Určitě je to pro mě ta nejlepší varianta. Pokud vypadnu ze sestavy Zlína nebo budu mít volno a naskytne se možnost jít hrát za Přerov, tak vždy rád přijedu,“ potvrdil třiadvacetiletý útočník, který v týmu Zubrů zapsal dvacet kanadských bodů za deset gólů a stejný počet asistencí.

Zbytek minulé sezóny strávil v extraligovém Zlíně. Počínání svých přerovských spoluhráčů v play-off, ale pečlivě sledoval. „Trošku jsem čekal, že po těch čtyřech vyhraných zápasech v základní části bude výsledek série s Českými Budějovicemi asi jiný. Nakonec to dopadlo tak, jak dopadlo. Celkově to, co kluci v sezoně dokázali, je opravdu neskutečně výborný výsledek,“ zhodnotil počínání Zubrů v elitní společnosti první ligy.

Napínavé chvíle vyřazovacích bojů si konstruktivní forvard užíval ve Zlíně, se kterým došel do čtvrtfinále. „V sérii se Spartou jsme herně určitě nepropadali. Minimálně dvě utkání rozhodovaly početní výhody. Za stavu 1:1 na zápasy, kdy jsme se vraceli do Zlína, jsme měli dlouhé přesilovky pěti proti třem, ty jsme bohužel nedokázali využít. Každý určitě řekne, že jsme měli dost sil, ale myslím si, že nám později už maličko scházely. Soupeř byl o něco živější, a proto byl nakonec tím úspěšnějším,“ pověděl Šťastný.

Jakou metu si produktivní útočník vytyčil do nové sezóny? „Mým hlavním hokejovým cílem a tím nejdůležitějším, je to, abych se dokázal napevno prosadit do kádru extraligového Zlína. Co se týká herních věcí, tak musím zapracovat na proměňování šancí,“ dodal.