ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 4:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ZRUŠENO) | DOROST: Přerov - Chomutov (ZRUŠENO)

Další jízdu na stadion nepřidá. Zemřel „Sárty“, legendární kustod hokejistů Přerova

Další jízdu na stadion nepřidá. Zemřel „Sárty“, legendární kustod hokejistů Přerova
Dlouhé roky se jako kustod staral o A-tým a posléze mládežnická družstva Zubrů. Lubomír Pliska nedal na prostředí přerovské MEO Arény dopustit. Do práce jezdil na nestárnoucí skládačce, která se spolu s výraznými brýlemi stala jedním z jeho charakteristických poznávacích znamení. Za řídítka se však už člověk, kterému nikdo neřekl jinak než „Sárty“, neposadí. V sobotu 29. února, krátce před svými 71. narozeninami, odešel do hokejového nebe. Čest jeho památce!

Lubomír „Sárty" Pliska se narodil 2. března 1949. Zařadil se mezi nejvěrnější fanoušky slavné MEO, za kterou neváhal cestovat stovky kilometrů. Důkazem je sezona 1976/77, kdy Přerov bojoval o postup do I. NHL – druhé nejvyšší soutěže v tehdejším Československu. Do Liberce, kde se Hanáci pod vedením trenérů Mrlíka a Koníčka střetli s rezervou Dukly Jihlava, přijel „Sárty" až z Košic.

Lubomír Pliska alias „Sárty" při benefičním utkání mezi HC Přerov a AC ZPS Zlín v srpnu 1995. Za Hanáky tehdy nastoupilo několik hvězd včetně Jaromíra Jágra (na snímku).

Ještě výrazněji se do povědomí fanoušků modrožlutých zapsal jako kustod. U přerovského A-mužstva zažil mimo jiné trenéra Miloše Říhu staršího a účast v baráži o extraligu v roce 1996. Později se přesunul k mládežnickým kategoriím a vytvořil nedílnou součást snad každého realizačního týmu trenéra Aleše Verlíka. Posledním úspěchem, u kterého na střídačce figuroval, byl postup staršího dorostu do nové extraligy juniorů na konci března 2018.

Kustod „Sárty" (druhý zleva) po postupu staršího dorostu do juniorské extraligy v sezoně 2017/18.