ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Další doplnění prvoligové soupisky, o body bude dál za Přerov bojovat Matěj Blinka

Další doplnění prvoligové soupisky, o body bude dál za Přerov bojovat Matěj Blinka
P ř e r o v – Ještě tři týdny přípravy a pak už očekávaný ostrý start bojů v první lize. Management přerovského klubu tak intenzivně pracuje na doplňování soupisky A-mužstva, která se postupně rozrůstá. Své místo si na ní vybojoval také čtyřiadvacetiletý útočník Matěj Blinka. V trikotu se Zubrem na hrudi tak pokračuje další hráč z loňského mančaftu, jenž uplynulou sezónu završil postupem do první ligy.
Prvoligový kádr Zubrů postupně nabírá na stabilitě. Další pozici v něm obsadil útočník Matěj Blinka, který si tak doma na Hané zahraje o soutěž výše. “Bude to z druhé ligy určitě velký skok, a to jak co se týká rychlosti, tak i po taktické stránce. K první lize už jsem si ale čichnul v Šumperku, kde jsem odehrál polovinu sezóny, takže trochu vím, do čeho jdu,“ řekl Blinka, který nasbíral osmnáct prvoligových startů za šumperské Draky.

Další teď přidá v Přerově, kde je hokej absolutní sportovní jedničkou a zažívá obrovskou euforii. “Je to vidět nejen na internetu, který sleduji, ale i na lidech okolo hokeje, že se všichni na tu první ligu moc těší a jsou zvědaví, jak se nám bude ve vyšší soutěži dařit,“ pokračoval důrazný útočník.

Do toho všeho samozřejmě patří nedočkaví příznivci, kteří už vyhlíží středu 9. září, kdy tým Zubrů v MEO Aréně zkříží hole s Kadaní. "Doma bychom určitě měli urvat nějaké body. Máme tady výbornou podporu fanoušků, ze které soupeři určitě budou překvapení. Navíc nás ani moc neznají, takže neví, co hrajeme. Toho bychom mohli využít. A co se venkovních zápasů týká, tým bude dost kvalitní na to, abychom mohli něco získat i v nich," pověděl Blinka odhodlaně.

V přípravě prozatím nastoupil třikrát a na havířovském turnaji byl autorem dvou gólů. Nechyběl ani v pátečním hodně vyhecovaném derby Prostějov – Přerov. “Věděli jsme, že do sebe půjdeme a nebude to úplně klasické přípravné utkání. To se potvrdilo, ten zápas už měl trochu náboj mistráku.“

Ambiciózní Jestřábi ale opouštěli led poraženi, tým Zubrů navíc překonal jejich obranu hned šestkrát. “Šli jsme do zápasu po dopoledním tréninku, ale hodně nám pomohly ty tři rychlé góly. Prostějov na ně nedokázal odpovědět, což nakonec v tom utkání asi rozhodovalo,“ vrátil se Blinka na závěr k výsledku pátečního derby.