Další čtyři správné odpovědi Modrožlutého kvízu. Kteří respondenti se tentokrát vytáhli?

P ř e r o v – Ve spolupráci se společností Malina Sport Data a Přerovským deníkem přinášejí Zubři druhou třetinu správných odpovědí unikátního Modrožlutého kvízu, který se rozeběhl koncem května. Otázky 5 – 8 se týkaly šancí, ať už přerovských soupeřů či Zubrů samotných. Na odtajnění poslední části řešení kvízu dojde v neděli, v pondělí bude následovat vyhlášení vítězů. Foto: Deník/Karolína Pospíšilová, grafiky: Malina Sport Data

Ve druhé čtveřici otázek – o tvorbě a prevenci šancí – se nejvíce dařilo respondentům Zdeňku Filipovi, Martinu Kučovi, Richardu Macháčkovi, Tomáši Hanákovi a Davidu Kleinovi. Všichni získali devět bodů.

Přehled otázek 5 – 8 a správných odpovědí

Otázka 5: V přítomnosti kterých PĚTI hráčů na ledě si soupeři Přerova tvořili šance nejméně často (jde o počet šancí soupeřů vztažený na 60 minut hry 5 na 5)?

Respondenti již poněkolikáté nejčastěji tipovali Romana Pšurného. Ten však správnou odpovědí (pro mnohé překvapivě) není. Trefili se ti, kdo označili alespoň jednoho z Přerovanů z pětice Mikuláš Zbořil – Jan Süss – Filip Dvořák – Jiří Goiš – Matouš Kratochvil. „Tipující sázeli hlavně na první přerovský útok a statné obránce. Praxe však ukazuje, že výsledky nejofenzívnějších hráčů jsou málokdy skvostné i do defenzívy," podotkl Petr Malina ze společnosti Malina Sport Data.

Otázka 6: Kteří DVA obránci se individuálně podíleli nejméně často na tvorbě šancí soupeřů (jde o počet šancí soupeře s přispěním hráče vztažený na 60 minut hry 5 na 5)?

Nejčastějším tipem se stal Jiří Krisl. Správnou odpovědí je nicméně dvojice Mikuláš Zbořil – Martin Weinhold. „Patřili mezi obránce, kteří soupeřům šance jen tak nedopřávali a chybiček v jejich hře bylo jako šafránu," konstatoval Malina.

Otázka 7: V přítomnosti kterých PĚTI hráčů si Přerov tvořil šance nejčastěji (jde o počet šancí vztažený na 60 minut hry 5 na 5)?

Radost budou mít účastníci kvízu, kteří tipovali Romana Pšurného. Je jednou ze správných odpovědí. Ještě více šancí si ovšem Přerov vytvořil, když na ledě pobývali Jakub Navrátil, Radek Číp, Jakub Kubeš a především Darek Hejcman. „Ryze ofenzívní kategorie a ejhle, správné tipy se valily jeden za druhým. Tato otázka byla pro respondenty tou nejsnazší na správné zodpovězení," prozradil Petr Malina.

.

Otázka 8: Kteří ČTYŘI útočníci se individuálně nejčastěji podíleli na tvorbě šancí Přerova (jde o počet šancí s přispěním hráče vztažený na 60 minut hry 5 na 5)?

V tomto případě tipéři nejčastěji uváděli jméno Jakuba Navrátila. Všechny útočníky Zubrů však z hlediska individuálního podílu na šancích předčil ve sledovaném vzorku čtrnácti zápasů Radek Číp. Dalšími častými forvardy zapojenými do přerovských šancí pak byli Roman Pšurný s Šimonem Kratochvilem.