ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Poruba 3:1 | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk (neděle 17:00) | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Čtvrtý zápas během jednoho týdne! Zubři chtějí přidat další výhru na ledě Ústí

Čtvrtý zápas během jednoho týdne! Zubři chtějí přidat další výhru na ledě Ústí
P ř e r o v – Pouze týmy Českých Budějovic, Poruby a přerovských Zubrů dokázaly ve třech odehraných kolech Chance ligy třikrát vyhrát. V rychlém sledu mistrovských utkání svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře vyhlížejí už čtvrtý zápas a s ním si rovněž brousí zuby na čtvrté vítězství. To mohou zapsat v Ústí nad Labem, které má na kontě zatím jen dva body. V roli hostů vyzve Přerov ústecký Slovan od středečních 18 hodin.
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
středa 18.9. 18:00
ZS Ústí nad Labem

Ústecké tažení loňskou sezonou podobně jako o rok dříve nedopadlo dobře. Tým musel často překousávat vysoké porážky a především kvůli špatné defenzívní hře skončil na předposledním 14. místě. Mizerné výsledky se odrazily i v návštěvnosti, která meziročně poklesla o zhruba dvě stovky diváků. I v tomto hodnocení se tak Ústí propadlo blíže ke dnu tabulky.

Spolupráce s Kladnem má zajistit lepší výsledky

Jednou ze změn, které se přes léto udály, byl návrat Vladimíra Evana na střídačku, kde jako asistent doplňuje pokračujícího kouče Tomáše Mareše. Tou nejzásadnější, která by měla ovlivnit celkovou hru Slovanu, je však navázaná spolupráce s extraligovými Rytíři.

Na ose Kladno – Ústí lze letos očekávat mnoho rotací. Ke všem třem zápasům naskočil obránce Václav Veber, v prvním kole na Slavii (2:1p) odehrál přes 21 minut další platný bek Matyáš Zelingr (oba bez bodu). Do pondělního mače v Českých Budějovicích (1:9) naskočil i talentovaný Šimon Jelínek, který u jediné branky Slovanu nebyl.

Ústí se ale musí spoléhat i na své hráče. Stálicí je legenda Chance ligy Jaroslav Roubík (1+0), který je bez pochyby nejzkušenějším článkem mužstva. Své může předat o generaci mladšímu kmenovému hráči Kladna Tomáši Vildumetzovi (1+2), který může růst v tahouna. Jeho sobotní gól proti Jihlavě (2:3) sice porážku neodvrátil, když ale zůstane stejně pracovitý, může si klidně říct o nějaký start právě v dresu mateřských Rytířů.

V obraně už nepokračuje Ondřej Smetana, což pro Ústí činí citelnou ztrátu. Jako náplast, ba i líp, však může fungovat navrátilec Vladimír Brož (0+1), jenž je lídrem defenzívních řad. Dalším citelným odchodem ze zadních pozic byl ten brankáře Aleše Stezky do Havířova, v brankovišti se tak o místo nejčastěji budou dělit mladíci David Stahl s Petrem Hamalčíkem.

Zubři minulý rok s Ústím vyválčili tři vítězství. Nejprve uhájili vedení 3:2 na venkovním ledě, poté následovala odveta na Hané a i tehdy se vítězný tým radoval o jednu branku. Tři body za fotbalový výsledek 1:0 bral ale Slovan. Ve zbylých dvou duelech už Zubři slavili po výhrách 4:1 a 5:3.  

Chance liga, 4. kolo
Ústí n/L - Přerov

13. místo
umístění v tabulce
3. místo
3 – 0 – 1 – 0 – 2 (5:13) 2
statistiky základní části
3 – 2 – 1 – 0 – 0 (15:6) 8
Č. Budějovice – Ústí 9:1
poslední zápasy
Přerov – Kadaň 7:0
Tomáš Vildumetz 3 (1+2)
nejproduktivnější hráč
Jakub Kubeš 6 (2+4)
Tomáš Vildumetz (1 gól)
Tomáš Pšenička (1 gól)
Jaroslav Roubík (1 gól)
Petr Maršoun (1 gól)
Ondřej Procházka (1 gól)
nejlepší střelec
Tomáš Sýkora (3 góly)
Roman Pšurný (3 góly)
Tomáš Vildumetz (2 asistence)
nejlepší nahrávač
Jakub Kubeš (4 asistence)
Jakub Navrátil (4 asistence)
Vladimír Brož 1 (0+1)
nejproduktivnější obránce
Jakub Kubeš 6 (2+4)
Jakub Müller (14 TM)
nejtrestanější hráč
Jiří Krisl (31 TM)
David Stahl (92,16 %)
Petr Hamalčík (83,33 %)
úspěšnost brankářů
Michael Petrásek (85,37 %)
Lukáš Klimeš (100,00 %)
9 / 1 / 11,11 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
15 / 3 / 20,00 %
12 / 0 / 100,00 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
10 / 1 / 90,00 %
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ZUBR Přerov
HK Mladí Draci Šumperk