P ř e r o v – Už počtvrté během srpna se přerovská MEO Aréna stala dějištěm mládežnického turnaje. Po dorostu, juniorce a starších žácích tentokrát na ledě bojovali mladší žáci (hráči ročníku 2009). Ve velmi silné konkurenci, kterou tvořily i kluby zvučných jmen, obsadili Zubři pod vedením trenérského dua Pavel Neuman – Petr Dočkal páté místo. Zlato si z Přerova po zásluze odvezl suverénní hradecký Mountfield, stříbro putovalo do Vítkovic a bronz do Brna.
Výsledky zápasů
sobota |
28.08. |
08:30 |
HC ZUBR Přerov – HC Vítkovice Ridera |
0:12 |
(0:7, 0:5) |
Branky a nahrávky: 2. Timko (Pavlík), 4. Mareš (Hrabina), 4. Novák, 14. Timko (Hrabina), 16. Mareš, 19. Hrabina (Mareš), 20. Lasák, 21. Hrabina, 26. Lasák (Pavlík), 31. Mareš (Hrabina), 35. Pavlík, 39. Pavlík (Rattman)
sobota |
28.08. |
10:00 |
HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec |
5:4 |
(4:3, 1:1) |
Branky a nahrávky: 3. Unzeitig, 4. Petrčka, 16. Linka (Hartl), 18. Petrčka, 39. Hartl (Linka) – 12. Niemczyk, 14. Dudek (Sedláček), 18. Helis, 32. Sdláček (Helis)
sobota |
28.08. |
11:30 |
Mountfield HK – HC Tábor |
4:0 |
(1:0, 3:0) |
Branky a nahrávky: 1. Šedivý (Martinec), 21. Šedivý, 30. Franc (Machovec), 38. Flechtner (Martinec)
sobota |
28.08. |
13:00 |
HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno |
11:6 |
(4:2, 7:4) |
Branky a nahrávky: 4. Noworyta (Špok), 5. Lasák (Pavlík), 13. Pavlík (Timko), 18. Mareš (Hrabina), 22. Mareš (Tvrdý), 23. Timko (Pavlík), 24. Janošek, 31. Mareš, 34. Hrabina (Chuda), 38. Mareš (Chuda), 40. Pavlík (Lasák) – 12. Hartl (Linka), 17. Hartl, 25. Linka (Hartl), 26. Petrčka (Linka), 30. Hartl (Petrčka), 39. Hartl (Linka, Petrčka)
sobota |
28.08. |
14:30 |
HC Oceláři Třinec – HC ZUBR Přerov |
8:1 |
(4:1, 4:0) |
Branky a nahrávky: 4. Helis (Sedláček, Dudek), 9. Fizek (Pilch), 12. Sedláček (Niedoba), 20. Helis (Niedoba), 26. Komanec, 30. Helis (Pilch), 38. Niedoba (Fizek), 39. Helis (Dudek) – 14. Stokláska
sobota |
28.08. |
16:00 |
Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera |
6:2 |
(3:2, 3:0) |
Branky a nahrávky: 9. Šedivý (Flechtner), 12. Šrámek (Svoboda, Vondruška), 15. Fedenciuc (Svoboda, Franc), 25. Sedláček, 35. Machovec (Vondruška, Sedláček), 37. Fedencuic (Svoboda) – 16. Mareš, 18. Hrabina (Mareš, Janošek)
sobota |
28.08. |
17:30 |
HC Tábor – HC Kometa Brno |
1:8 |
(1:3, 0:5) |
Branky a nahrávky: 6. Čaněk (Švadlena) – 12. Hartl (Fencl), 13. Hartl, 15. Petrčka (Linka), 24. Petrčka (Hartl, Linka), 25. Fencl, 27. Béreš (Brýdl), 31. Linka (Hartl), 37. Hartl
sobota |
28.08. |
19:00 |
HC ZUBR Přerov – Mountfield HK |
1:8 |
(0:5, 1:3) |
Branky a nahrávky: 27. Kutěj – 2. Fedencuic, 10. Flechtner (Šedivý), 13. Šrámek (Fedencuic, Pikola), 19. Sedláček, 20. Mach, 24. Sedláček, 26. Šrámek (Tuček), 30. Svoboda
neděle |
29.08. |
08:30 |
HC Tábor – HC Oceláři Třinec |
4:5 |
(0:4, 4:1) |
Branky a nahrávky: 24. Hrobský, 32. Nguyen, 36. Fabišík, 40. Fabišík – 6. Niemczyk (Helis), 7. Pilch (Helis, Giercuszkiewicz), 12. Fizek (Sedláček), 19. Szturcek (Smolka, Lenczowski), 29. Dudek (Pilch)
neděle |
29.08. |
10:00 |
Mountfield HK – HC Kometa Brno |
4:2 |
(3:2, 1:0) |
Branky a nahrávky: 2. Svoboda, 8. Svoboda (Šrámek, Vondruška), 10. Fedencuic (Svoboda), 36. Sedláček – 4. Hartl, 17. Petrčka (Linka)
neděle |
29.08. |
11:30 |
HC Vítkovice – HC Tábor |
8:0 |
(2:0, 6:0) |
Branky a nahrávky: 1. Mareš (Hrabina), 15. Hrabina (Chuda), 21. Lasák, 23. Špok, 25. Mareš (Hrabina), 32. Mareš, 35. Mareš, 38. Hodeček
neděle |
29.08. |
13:00 |
HC Oceláři Třinec – Mountfield HK |
3:7 |
(2:3, 1:4) |
Branky a nahrávky: 14. Pilch (Helis), 18. Sedláček (Helis), 38. Sedláček (Fizek) – 2. Svoboda, 3. Šedivý (Martinec), 6. Šedivý (Martinec, Flechtner), 25. Sedláček (Svoboda), 28. Flechtner (Martinec), 37. Šedivý, 39. Pikola
neděle |
29.08. |
14:30 |
HC ZUBR Přerov – HC Tábor |
4:2 |
(1:2, 3:0) |
Branky a nahrávky: 19. Ševcůj (Faltynek, Horký), 22. Šindler, 35. Faltynek (Šindler), 40. Stokláska (Horký) – 7. Susko (Bouška), 14. Čaněk (Švadlena, Bouška)
neděle |
29.08. |
16:00 |
HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera |
5:7 |
(1:4, 4:3) |
Branky a nahrávky: 5. Pilch (Helis), 27. Pilch (Lenczowski), 27. Helis (Dudek), 29. Smolka (Sedláček), 33. Giercuszkiewicz (Helis, Pilch) – 2. Pavlík (Lasák), 13. Hrabina, 14. Hrabina, 17. Špok (Hodeček), 21. Janošek, 23. Hodeček (Burjetka, Noworyta), 32. Hrabina
neděle |
29.08. |
17:30 |
HC Kometa Brno – HC ZUBR Přerov |
9:3 |
(6:2, 3:1) |
Branky a nahrávky: 1. Hartl, 5. Petrčka (Hartl), 10. Linka (Béreš, Bango), 11. Hartl, 11. Bango (Béreš), 19. Linka (Hartl), 24. Hamák, 27. Hartl (Petrčka), 38. Linka – 4. Ševcůj, 18. Holubář, 36. Holubář (Ševcůj)
Konečná tabulka turnaje
Z V R P skóre body
1. Mountfield HK 5 5 0 0 29: 8 10 (+21)
2. HC Vítkovice Ridera 5 4 0 1 40:17 8 (+23)
3. HC Kometa Brno 5 3 0 2 30:23 6 (+ 7)
4. HC Oceláři Třinec 5 2 0 3 25:24 4 (+ 1)
5. HC ZUBR Přerov 5 1 0 4 9:39 2 (-30)
6. HC Tábor 5 0 0 5 7:29 0 (-22)
Sestava Zubrů na turnaji
Nedbal, Schelle – Holubář, Macháček, Ševcůj, Janek, Stokláska, Kutěj, Holčík, Gazar, Snášel, Vilímek, Faltynek, Machač, Marek, Horký, Šindler.
Trenéři: Pavel Neuman, Petr Dočkal.
Vedoucí týmu: Martin Kutěj.
Nejlepší hráči týmů
Mountfield HK: Tomáš Zikmund
HC Vítkovice Ridera: Marek Hrabina
HC Kometa Brno: Michal Hartl
HC Oceláři Třinec: Daniel Helis
HC ZUBR Přerov: Filip Nedbal
HC Tábor: Tadeáš Schejbal