ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 4:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ZRUŠENO) | DOROST: Přerov - Chomutov (ZRUŠENO)

Čtvrtý MEO kemp si užilo přes sedm desítek dětí, do Přerova dorazil i metodik svazu

Čtvrtý MEO kemp si užilo přes sedm desítek dětí, do Přerova dorazil i metodik svazu
P ř e r o v – Další ročník MEO kempu uspořádali hokejoví Zubři. Akci trvající pět dní připravili pro vlastní i cizí hráče z ročníků 2005 až 2012. Trenéři, posílení mimo jiné o metodika Českého svazu ledního hokeje Zdeňka Vojtu, s nimi pilovali bruslení a individuální dovednosti. Věnovali se jim na ledě, na suchu nebo při rozboru u videa. Celkem měli na starost 76 dětí. Všechny se podle slov šéftrenéra Pavla Neumana popasovaly s programem dobře.

Letní MEO kemp se v Přerově koná pravidelně od roku 2016. O soustředění, jež probíhalo od pondělí 22. do pátku 26. července, byl znovu velký zájem. Figurovalo na něm 76 účastníků.

„Kemp jsme proložili spoustou her. Ze začátku jsme se soustředili na bruslení, poté na individuální útočné dovednosti s kotoučem, střelbu a obranné dovednosti. Byla to dlouhá a náročná akce, ale všichni hráči ji zvládli velmi dobře,“ potěšilo Pavla Neumana, šéftrenéra mládeže Zubrů a jednoho z hlavních pořadatelů MEO kempu.

Všichni hokejisté absolvovali dvanáct tréninkových jednotek na ledě a stejný počet mimo něj. Za jeden den strávili mezi mantinely dvě a půl hodiny. Na suchu si starší skupina prošla dvoufázovou přípravou pojatou především jako hry. Na mladší děti čekala poloviční zátěž. „Starší kluky jsme ještě teoreticky vzdělávali u videa. Ukazovali jsme jim různé individuální dovednosti a jejich provedení,“ prozradil Neuman.

Na děti dohlíželi jak trenéři přerovské mládeže, tak jejich kolegové z prvoligového A-mužstva. Cílem bylo kemp co nejkvalitněji pokrýt a využít zkušenosti od co největšího počtu hokejových odborníků. V minulých letech se mládežníci mohli učit také od známých přerovských odchovanců, například Martina Zaťoviče, či dalších osobností českého hokeje typu Petra Čajánka. „Letos k nám přijel metodik svazu Zdeněk Vojta spolu s trenéry licence B. Kemp vhodně doplnili a dětem zpestřili,“ kvitoval Pavel Neuman, sám uznávaný mládežnický kouč.

Na MEO kemp nyní naváže Letní zubří kemp. Zatímco do skončené akce se mohli zapojit hráči z různých klubů, tu nadcházející plánují Zubři výhradně pro děti ze svých řad. Trénovat budou v jednotlivých týmech a detailněji se tak chystat na novou sezonu.

Fotografie z MEO kempu naleznete v galerii