ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Co dál? S Frýdkem musíme špatný výkon z Valmezu napravit, velí Radomír Pala

Co dál? S Frýdkem musíme špatný výkon z Valmezu napravit, velí Radomír Pala
P ř e r o v – Na zimní stadion do Valašského Meziříčí si přerovský tým dlouhou dobu jezdil pro samá vítězství a tabulkové pozice soupeřů naznačovaly, že by úspěšná série u Bobrů mohla platit i nadále. Jenže opak je pravdou, Zubři namísto ještě většího přiblížení se k prvnímu fleku získali pouze jeden bod, který zapříčinil další pád a komplikace. S výkonem panovala obrovská nespokojenost, kterou v rozhovoru neskrýval obránce Radomír Pala.
Bodový rozdíl mezi oběma soupeři v tabulce byl značný, proto se spousta přerovských fanoušků jistě těšila na pěknou hokejovou sobotu. Z ní však hodně překvapivě sešlo a Zubři museli skousnout hořkou porážku. “Valmez byl v tabulce až předposlední a my jsme tam jeli s jediným cílem získat tři body. Před zápasem jsme mluvili o zodpovědném přistoupení k němu, ale to se nám absolutně nepovedlo. Nevím, co k tomu říct. Byl to z naší strany hrozný zápas,“ přiznal obránce Radomír Pala.

Skóre se vyvíjelo způsobem takovým, že Zubři nedokázali soupeři odskočit na rozdíl více než jednoho gólu. Navíc vždy hned inkasovali a to bylo nepříjemností. “Stalo se nám to dnes několikrát, což jsou prostě strašné chyby, kterých se musíme v dalších zápasech vyvarovat. Po gólu si řekneme, že nedostaneme a za chvilku ho tam máme. To opravdu nejde,“ zlobil se zkušený obránce.

Papírové předpoklady o jasném průběhu tak vzaly za své a Zubři se v závěru dokonce museli rvát alespoň o remízu a prodloužení. “Domácí nám tam nalískali góly a my jsme byli nakonec rádi za ten výsledek 5:5 po šedesáti minutách. Z tohoto pohledu je pro nás jeden bod asi dobrý.“

Druhý bodík nakonec připadl domácím Bobrům v nájezdech, ale mohli jej mít už dříve Zubři. Po využitých přesilovkách během základní hrací doby se však ta na začátku prodloužení neujala. “Když už to dopadlo remízou, tak jsme měli druhý bod uhrát v nastavení. Z přesilovky čtyři na tři prostě musí být gól, to už je alarmující,“ komentoval Pala jeden z důležitých momentů.

Ztrátou si Zubři hodně zkomplikovali situaci a příští středu v Porubě, kde má dočasný azyl Frýdek-Místek, bude třeba, vzhledem k vyrovnané tabulce, uspět. Na otázku co dál, je tedy odpověď jasná. “Musíme náš špatný výkon z Valmezu napravit, jinak bychom taky mohli mít problémy,“ velí na závěr obránce Radomír Pala.