Číp trefil výhru proti svému mateřskému klubu, Zubři vezou tři body z Havířova

H a v í ř o v – Cenné vítězství vybojovali hokejisté Přerova na ledě Havířova. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se bleskově ujali vedení, Navrátil skóroval už po sedmi sekundách od úvodního buly. O gól napřed se modrožlutí v zápase dostali ještě třikrát. Rozhodující čtvrtou branku zařídila jejich předsezonní posila. Havířovský odchovanec Radek Číp překonal Stezku krátce po vhazování v útočném pásmu. Zubři porazili AZ 4:3 a v tabulce vyšší nadstavby Chance ligy mu odskočili na rozdíl šesti bodů.
40.kolo, sobota 11.1.2020
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:4
(1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Procházka (Malina, Seman), 39. Seman (Kotala), 46. Kachyňa (Seman, Doktor) – 1. Navrátil (Hejcman, Doležal), 23. Goiš (M. Kratochvil), 42. Kubeš (Navrátil, Krisl), 51. Číp (F. Dvořák, Berger). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Hanzlík, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1762. Střely na branku: 35:22. Zblokované střely: 13:14. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Malina, Nepokoj, Dajčar, Chroboček, Rutar – Kotala, Seman, Procházka – Bednář, Němec, Doktor – Fridrich, Toman, J. Dvořák – Pawliczek, Horváth, Bambula
Petrásek – Kubeš, Krisl, Zbořil, Weinhold, Šnajnar, Forman – Navrátil, Hejcman, Doležal – Číp, Berger, Moučka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Kočica, F. Dvořák, Süss – Zmeškal

Lepší úvod si Zubři asi nemohli přát. Havířov sice vyhrál buly, ale obránce Kachyňa selhal při rozehrávce a nabídl šanci Jakubu Navrátilovi, který po sedmi vteřinách v pádu mezi betony otevřel skóre. Stejný hráč o chvíli později nachystal příležitost pro Doležala, ten však minul. Další minuty už patřily domácím, kteří brzy srovnali. Malina vysunul do útoku Ondřeje Procházku a ten Petráska prostřelil.

Přerovský gólman poté musel být ve velké pohotovosti. V přesilové hře Doktor krásně našel Kotalu, který tečoval puk do tyče. První jmenovaný navíc zakrátko svatyni Zubrů ohrožoval znovu, tentokrát zblízka. AZ měl pak ještě další početní výhodu a zase to před Petráskem hořelo. Jan Dvořák našel zpoza brány volného Fridricha, ten ale nezacílil přesně.

Také vstup do druhé tercie byl pro Přerovany úspěšný. Spolupráce bratrů Kratochvilů sice ještě ke gólu nevedla, ale Matouš následně vybojoval touš za bránou a vybídl ke skórování Jiřího Goiše, který z první zakončil k tyči. Havířov však zase ožil a měl v dalších minutách více ze hry. Po střele Tomana se snažil dorážet Fridrich, ale z nepřehledné situace před Petráskem se mu nepodařilo puk procpat do brány.

Další velkou šanci měl Němec, po Semanově přihrávce ovšem trefil jen síťku z vnější strany. Zubři ve 34. minutě promarnili první přesilovku a krátce před koncem třetiny bohužel znovu inkasovali. Kotala po buly našel Filipa Semana, kterému se otevřel prostor před Petráskem a zavěsil.

Na přelomu druhé a třetí části hráli Hanáci čtyřminutovou přesilovku, kterou zužitkovali. Po sérii přihrávek se dostal puk na hůl Jakuba Kubeše a ten precizně zamířil nad Stezkovo rameno. Přerov byl potřetí o krok vpředu, ale AZet se znovu po chvíli dotáhl. Pomohla mu k tomu přesilovka, ve které Ondřej Kachyňa využil Petráskova zakrytého výhledu. Zubři však soupeře hned zatlačili a se začátkem poslední desetiminutovky šli opět do vedení. Berger vyhrál buly na Radka Čípa, který si srovnal puk a napálil jej nad pravý Stezkův beton.

Tři minuty před koncem Havířov zariskoval bez brankáře a pokoušel se počtvrté smazat zubří náskok, už se mu to však nepodařilo. Přerov tak z úvodního zápasu venkovní série ukořistil všechny body.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Od první minuty jsme nehráli vůbec špatně. Hráli jsme skoro to, co jsme chtěli. Plnili jsme si pokyny a měli i šance. Sice nás trochu zaskočil rychlý gól na začátku, ale po něm jsme se prezentovali slušným výkonem a srovnali. Tím byla první třetina za námi a určitě jsme byli spokojení. Od druhé části to však bylo něco úplně jiného. Někteří hráči si hráli svoji hru, a proto jsme mnohdy tahali za kratší konec. Šance byly pořád na obou stranách. Když jsme ovšem vyrovnali, šli hosté hned znovu do vedení. Za stavu 3:3 jsme věřili, že to udržíme. Nerozhodný stav se však změnil po naší chybě v rohu hřiště. Následovalo buly v obranné třetině a inkasovaná branka. Soupeř tedy zaslouženě vyhrál.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Když jsme se připravovali na zápas s Havířovem, věděli jsme, že má slušnou formu. To se také potvrdilo, v prvních dvou třetinách měli hráči AZetu výborný pohyb. Ve třetí třetině jsme byli úspěšnější než domácí a dostali se do vedení, které jsme pak ubránili. Ale znovu opakuji, Havířov hrál skvělý hokej, a proto jsme šťastní za tři body.