Chceme se na Hodonín dobře nachystat, říká Radomír Pala

V s e t í n – Přerovští hokejisté si po dvou letech znovu zahrají semifinále play off. Rozhodla o tom jejich včerejší výhra 5:2 ve Vsetíně, kterou hráče ve žlutozelených dresech definitivně dorazili. Zatímco vsetínskému VHK třetí porážkou ve čtvrtfinále skončila hokejová sezóna, tak Zubry čekají další tvrdé boje s Hodonínem. Na rozhodující čtvrtfinálové výhře se krásným gólem podílel obránce Radomír Pala. Jeho nádherná trefa pod horní tyčku přinesla na začátku druhé třetiny vyrovnání a pak už byla režie zápasu jednoznačně na straně Přerova. Na nekompromisního a tvrdého obránce jsme si po utkání počkali u šaten zimního stadionu na Lapači a položili mu pár otázek.
Radku, dokázali jste soupeře nakonec udolat, ale znovu se Vám ve Vsetíně moc nepodařil začátek, čím to je?
Šli jsme do utkání s tím, že tu sérii chceme v každém případě už ukončit, ale začátek zápasu nám vůbec nesedl. Hodně nám odskakovaly puky, nešli jsme do toho naplno, hráli jsme na půl plynu. Možná jsme to podcenili, když za Vsetín už nehrála ani jedna posila ze Zlína.

V první třetině jste hráli celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Tu jste sice nevyužili, ale klasickou už pak ano. Byl to podle tebe důležitý moment?
To je jasné. Jeden faul tam vlastně byl i na mě. Tu přesilovku jsme sice moc dobře nesehráli, ale naštěstí z toho gól spadl.

Hodně pak určitě pomohl i tvůj gól na 2:2, trefil jsi to opravdu parádně pod horní tyčku a brankář Plšek neměl nárok, je to tak?
Tam Didi (Marek Ditrich, pozn. redakce) dobře zavážel puk po levé straně kolem mantinelu a dal mi krásnou nahrávku do druhé vlny. Já jsem už pak mířil nahoru nad Plškovu lapačku a trefil jsem to.

Ten gól by se dal nazvat jako zlomový, protože jste brzy přidali další a bylo už vidět, že Vsetín přestává stačit, vidíš to podobně?
Podařilo se nám ten zápas ve druhé třetině pěkně otočit a o přestávce jsme si pak v kabině řekli, že už to nepustíme a ten rozhodující bod si ve Vsetíně uhrajeme. Nechtěli jsme vézt tu sérii na pátý rozhodující zápas zpátky do Přerova. Pohlídali jsme si to, takže je to v pohodě a jsme rádi, že to vyšlo.

Fanouškům jste ale ještě pořádně zahráli na nervy, mám na mysli to trestné střílení Vsetína na začátku třetí třetiny …
No to jsme hráli přesilovku a u modré čáry jsme celkem špatně odhadli situaci. Domácí z toho měli brejk, Kolis (Jan Kolář, pozn. redakce) sice domácího hráče dojížděl, ale rozhodčí to pískl a dal trestné střílení. Radek Tihlář pak penaltu senzačně chytil a to byl hodně důležitý moment k ukončení celé série. Už se pak k nám otočilo štěstí a zaslouženě jsme sérii se Vsetínem vyhráli.

Přerovští Zubři slavili na Lapači se svými fanoušky ještě hodně dlouho po utkání. (foto: Zdeněk Vysloužil)

Dlouhá oslava s fanoušky už je velkou klasikou, co říkáš na tu po utkání ve Vsetíně?
Oslava s fanoušky po zápase byla prostě skvělá! Ať hrajeme doma nebo venku, tak nám dělají obrovskou podporu. Pro naše fanoušky jednoznačně palec nahoru!

Před semifinálovou sérií s Hodonínem ten odpadnutý pátý zápas čtvrtfinále berete určitě všemi deseti, mám pravdu?
Určitě. Hodonín už několik dní odpočívá, má hodně silný mančaft a velmi kvalitní všechny čtyři pětky. Jsme určitě rádi, že můžeme už mít teď pár dní volnějších a nemusíme hrát ten pátý zápas doma. Chceme toho využít a dobře se na semifinále s Hodonínem nachystat.

Semifinále bude určitě znovu velkým tahákem na diváky, jak tu sérii s Hodonínem vidíš?
Jak už jsem říkal, Hodonín má velmi dobře poskládaný a hodně silný mančaft. Musíme se na něj pořádně nachystat, hrát stoprocentně zezadu a nějak to prostě dopadne. Ve hře zůstaly už jen první čtyři týmy ze základní části, takže se nemůžeme šetřit. Všichni bychom rádi přes Hodonín chtěli přejít do finále.