ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

Chceme hrát pěkný hokej pro lidi, má jasno Mikuláš Zbořil. Co by přál Pšurnému?

Chceme hrát pěkný hokej pro lidi, má jasno Mikuláš Zbořil. Co by přál Pšurnému?
P ř e r o v – Sport Mikuláše Zbořila doslova obklopuje. Věnuje se lednímu hokeji, v přestávce Chance ligy zase inline hokeji. Jeho přítelkyní je pak přerovská volejbalistka Lucie Zatloukalová. Šestadvacetiletý obránce ji podle vlastních slov musí vyzkoušet z klasického bruslení. Sám hodlá v sezoně přispět k tomu, aby se Zubři prezentovali atraktivním herním projevem. Ve druhé části rozhovoru mluvil i o spoluhráči Romanovi Pšurném. Ten je jednou ze dvou tváří současného týmu modrožlutých, kterou draftovali do zámořské NHL.

Dobírá si vás někdo, že máte přítelkyni pocházející z Prostějova?
Asi ani ne. Spíš, že je volejbalistka. Její táta je velkým fanouškem hokeje, sám ho na hobby úrovni hraje. Chodí na všechny hokeje a pak má dilema, jestli fandit Prostějovu nebo Přerovu. Doufám, že fandí mně a ne Prostějovu (smích).

Radši jste se neptal?
Ptal, a říkal, že fandí mně. Ale těžko věřit, když byli vždycky Jestřábi (úsměv).

A komu drží při derby palce přítelkyně?
Snad mně, jinak bude doma sekec mazec (smích). Dřív to podle mě neprožívala a teď fandí mně. Pro jistotu se jí zeptám.

Zkoušel jste si s ní zahrát volejbal?
Pinknout jo, nebo jsem s ní zkoušel beach volejbal. Ale je úplně někde jinde než já, stejně jako její ségra. Jsou to holky, co se volejbalu věnují celý život a hrají extraligu. Nemyslím si, že jsem úplný kopyto na jiné sporty než je hokej, ovšem přítelkyni nestačím. V technice, ve všem. Zkoušel jsem to s ní, ale ještě mi dává na p**el.

Zkoušela naopak přítelkyně někdy hokej?
Zatím jsme byli jenom na inlinech, na ledě jsem ji ještě neviděl. Na klasických bruslích prej umí, ale na žádný veřejňák jsem ji ještě nevytáhl. Rybníky nebyly zamrzlé a přes sezonu nemám čas, abych s ní v neděli šel na veřejňák. Někdy ji vyzkouším. Jestli nebude umět, tak si mě nemůže vzít, že (úsměv).

Dostal jste někdy ránu volejbalovým míčem?
Takovou, jakou si holky dávají při zápasech, ne. Minimálně to musí štípat. Nevím, jestli to bolí víc než puk. Řekl bych, že ne. Sranda to ale určitě není.

Jak bolí puk, ale víte. Mnohokrát jste jím dostal…
Párkrát jo. Vždycky, když jsem nestihl uhnout (smích). Ne, jasně. Dostal jsem už několikrát. Záleží, do jakého místa člověka trefí. Buďto do holeně, nebo z boku, do kotníku. Každý puk bolí jinak. Podle toho, kdo střílí, kam vystřelí. Je to hrozně o náhodě.

Do týmu se vám vrátil „starý známý“ Josef Hrabal. Co může tak extrémně zkušený hráč znamenat pro zubří obranu?
Pro obranu nevím. Jestli bude hrát v obraně, to se teprve uvidí. Ale pro mužstvo je to perzóna, hrál i v KHL, má iks zápasů v extralize. Hlavně mladší kluci k němu budou vzhlížet. Je pracovitý, nikdy nic nevypustí. Dobrý borec do šatny.

Po jeho příchodu máte teď v kabině dva draftované hráče…
(Hlasitý smích) Roman Pšurný, New York Rangers! Přál bych mu úspěch, aby se ještě dostal vejš a v Madisonu (stadion Madison Square Garden, kde hrají Rangers své domácí zápasy – pozn. red.) si někdy zahrál. Chtěl hrát s Mikou Zibanejadem (švédský útočník ve službách Rangers – pozn. red.). Pinknout si s ním, že by mu to dával z centra. Má smůlu. Tehdá hrál na osmnáctkách moc zápasů, byl unavený, propadl se v rankingu a pak mu nevyšly kempy. Byl bych ale rád, kdyby si ho ještě vybrali.

K společné letní přípravě, kvůli koronaviru začala později než obvykle. Jak se to na ní projevilo?
Rozdíl je v tom, že teď nemáme volno. Dva týdny (rozhovor vznikal v úterý 30. června – pozn. red.) budeme ještě trénovat. Do přípravy jsme naskočili víc zostra. Dřív byl první týden na zahřátí. Ale neuškodí to. Po měsíci pauzy měl člověk navíc větší chuť do tréninku. Uvidíme, jak to pak bude vypadat na ledě. Kuba Fryč s Kubou Grofákem nám určitě nachystají výborné tréninky.

Jakub Grof před chvílí proběhl kolem…
Jo, jo, musel jsem ho pochválit. Jinak bych řekl jenom Fryčáka (úsměv). Ale jsou dobří oba dva.

Jak to máte s plánováním dovolené?
Volno máme nějak mezi sedmnáctým a dvacátým sedmým červencem. Vůbec nesleduju, kam se teď může cestovat a kam ne. S přítelkyní jsme neřešili, že bychom letěli někam pryč. Možná pojedeme na Slovensko do Tater nebo na pár dní tady po Česku. Máme jenom deset dní volna. Dovolenou u moře si odpustím a příští rok si to třeba vynahradím. Stěhujeme se, máme hodně vyřizování, takže to necháváme plynout a rozhodneme se zde na den.

S jakým cílem půjdete do nadcházející sezony Chance ligy?
Když jsme byli na akci „Hokejky na pivu“, pan jednatel Pluháček říkal jasně, že minimálně play-off. Mám strach, abychom nebyli šestí, sedmí a lidé na nás zahořkli, že loni jsme byli druzí…. Doufám, že lidi na zimák pustí, že budou chodit a budeme pro ně hrát pěkný hokej. Osobně si myslím, že do šestého místa by to bylo hezké.