Chance liga pokračuje druhým kolem. Zubři se jedou porvat o tři body do Šumperka

P ř e r o v – Úvodní zápas nového ročníku Chance ligy vyšel přerovským hokejistům náramně. Čtyři zásahy vepředu a žádný vzadu znamenaly proti Kolínu první tři body do soutěžní tabulky. Jejich počet na kontě budou chtít svěřenci Vladimíra Kočary, Jakuba Grofa a Jiřího Sklenáře navýšit v prvním venkovním utkání, které je zavede do Šumperka. Tam i s mladou sestavou uspěli před měsícem v přípravném duelu, povede se jim na výkon navázat od středečních 18 hodin?
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
středa 15.9. 18:00
ŠKODA Arena

Šumperští Draci přivedli před létem řadu nových hráčů a v přípravě se jim s nimi nevedlo vůbec špatně. Z osmi zápasů dokázali pětkrát vyhrát a poté jednou remizovat, podlehnout v prodloužení a prohrát po šedesáti minutách. Zubři se s protivníkem ze severu Olomouckého kraje utkali dvakrát v rozmezí necelých dvou týdnů. Nejprve 12. srpna dovezli zpod Jeseníků výhru v prodloužení (3:2p), o dvanáct dní později museli také skousnout pocit domácí porážky (1:3).

Draci mají s posilami jasný cíl. Povede se jim záchrana?

Tým vede staronový kouč Martin Janeček, který se do Šumperka vrátil po jednoročním působení na střídačce Poruby. Právě na stadion v jedné z největších částí Ostravy zamířil Janeček se svými svěřenci k utkání prvního kola a vedli si velmi dobře, když se v roli papírového outsidera postarali o první malé překvapení. Draci dvakrát dotáhli jednogólový náskok Poruby, když poprvé srovnával Petr Kratochvíl a v poslední minutě poslal zápas do prodloužení šikovný ex-Zubr Rok Macuh. O výhru 3:2 v nájezdech se postaral Dávid Kohút.

Kromě dvou posledně zmíněných se v Šumperku o přestupový rozruch postaralo vedení klubu hlavně lovem v řadách (ex)-prostějovských hráčů. Nejvýraznější stopu by v jeho dresu měl letos zanechat Lukáš Žálčík, který dokáže větší prostor na ledě přetavit i v bod na zápas. Klíčová pozice v týmu se očekává i od Denise Kindla nebo ofenzívně laděného beka Tomáše Drtila.

Živý a online přenos

Z utkání druhého kola Chance ligy mezi Šumperkem a Přerovem poběží přímý přenos na HokejkaTV.cz a textový online přenos na Onlajny.com.