Chance liga otevírá druhou čtvrtinu své základní části, Zubři razí cestu na led Jihlavy

P ř e r o v – Do své druhé čtvrtiny vstupuje základní část Chance ligy. Zubři se pokusí podruhé v sezoně porazit jihlavskou Duklu, tentokrát na jejím stadionu. V prvním vzájemném měření sil triumfovali o gól 5:4, utkání na Vysočině startuje v sobotu v 17:30.
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
sobota 20.10. 17:30
Horácký zimní stadion

Jihlavu, která v minulé sezoně neudržela extraligovou příslušnost, by vzhledem k nejvyšším ambicím očekávala většina fanoušků hokeje po prvních 15 kolech na lepší pozici, než na jaké se nachází. Horní půlku tabulky si však průběžně udržuje a nutno dodat, že ze sedmého místa ztrácí na třetí Zubry pouze čtyři body. Navíc má jeden zápas k dobru.

Svěřenci trenérské dvojice Petr Vlk - František Zeman jsou v dosavadním průběhu na výsledkové houpačce. Ze čtrnácti odehraných zápasů šestkrát slavili celkové vítězství, červený výsledek pak zapsali stejným počtem včetně porážek v Litoměřicích (4:3p) a na ledě Poruby (3:2sn). Zbylé dva zápasy, které po šedesáti minutách nenabídly vítěze, už byly v jejich režii. V nájezdech udolali Kladno (3:2sn) a Ústí (4:3sn). Naposledy uspěli pokaždé o tři branky nad Benátkami (4:1) a Slavií (3:0).

Lídrem jihlavské produktivity je dle očekávání Matěj Pekr, ve 14 odehraných zápasech nastřílel deset branek a na sedm dalších přihrál. To z něj dělá momentálně šestého nejproduktivnějšího hráče Chance ligy, ve které se zároveň řadí mezi čtyři nejlepší střelce. Stejný počet gólů a asistencí zaznamenal Lukáš Anděl, v obou případech se prosadil sedmkrát. Aktuálně třetí nejproduktivnější člen kádru Dukly na čas mění působiště. Tomáš Čachotský (5+7) se stěhuje do Zlína a Beranům vypomůže v extralize.

Po deseti kanadských bodech nasbírali Josef Skořepa (3+7) a přerovský odchovanec Vlastimil Dostálek (7+3). Z obránců nejčastěji boduje Jan Pohl (1+9), Jakub Suchánek (2+7) zamířil na měsíční hostování do Litvínova. Výměnou za něj mohou Horáci na stejnou dobu počítat se službami forvarda Davida Tůmy a zadáka Lukáše Doudery. Na soupisku bývalého armádního klubu také v nedávné době přibyli Jan Mandát a Nicolas Werbik.

První má na Vysočinu vyřízené střídavé starty z Pardubic, které mohou zase využít beka Petra Štindla. Druhý přišel jako kompenzace za působení kapitána Čachotského ve Zlíně. „Po dobu jednoho měsíce, kdy bude Tomáš ve Zlíně, u nás bude působit Nicolas Werbik a zároveň nám Zlín nabídl dalšího hráče - útočníka Michala Popelku, kterého naši trenéři mohou využít,“ uvedl pro klubový web jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

V jihlavském brankovišti se zatím objevili Niklas Lundström a Jan Brož. Častěji chytal Lundström, který má úspěšnost zákroků 90,96 %.