ONLINE >>>

Chance liga má novou podobu. Není ideální, podporovali jsme jinou, říká Pluháček

Chance liga má novou podobu. Není ideální, podporovali jsme jinou, říká Pluháček
P r a h a / P ř e r o v – Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) rozhodl o podobě ročníku Chance ligy 2019/20. Po diskusi s účastníky druhé nejvyšší soutěže zvolil ze tří možností hracího modelu „variantu C“. V první části Chance ligy se týmy utkají dvoukolově každý s každým. Pro druhou část se tabulka rozdělí na dvě poloviny. Mužstva umístěná po první části na 1. – 8. místě se mezi sebou střetnou čtyřkolově každé s každým, totéž proběhne u mužstev na 9. – 16. místě. Týmy umístěné po druhé části na 7. – 10. místě se utkají v předkole play-off o účast ve čtvrtfinále. Předkolo se bude hrát tři vítězné zápasy. Čtvrtfinále, semifinále a finále se budou hrát sériemi na čtyři vítězství.

Přesné termíny jednotlivých kol Chance ligy budou známé později. HC ZUBR Přerov novou podobu soutěže příliš nevítá. Jak potvrdil jednatel Tomáš Pluháček, podporovali Hanáci jinou variantu.

„Vůbec nechápu, proč nás svaz vyzval k diskusi nad novým modelem Chance ligy. Přestože většina klubů preferovala variantu B, tak stejně se Výkonný výbor ČSLH rozhodl pro variantu C. Tento model Chance ligy není podle našeho názoru nejlepším možným řešením. V Přerově děláme hokej především pro naše skvělé fanoušky. Náš tým jezdí podporovat i na druhý konec republiky, jsou neúnavní, obdivujeme je. Proto jsme chtěli, aby pro ně nový systém soutěže byl co nejvíce atraktivní,“ uvedl jednatel HC ZUBR Přerov Tomáš Pluháček.

Ze tří nabízených variant, jak by druhá nejvyšší soutěž mohla probíhat, podporovali Přerovští tu prostřední – „variantu B“. Podle ní by se účastníci Chance ligy rozdělili do dvou skupin, Západ a Východ. „Za současné situace by to bylo ideální. Po postupu Sokolova je totiž osm týmů z Čech a osm z Moravy, potažmo ze Slezska. Mohla se tak udělat skupina českých mužstev a skupina moravských a slezských mužstev,“ podotkl Pluháček.

Při zavedení základní „varianty B“ by se ve skupinách hrálo šestikolově každý s každým a poté dvoukolově s týmy z druhé skupiny. Každý tým by tak za základní část odehrál 58 zápasů. Družstva na prvních čtyřech místech své skupiny by pak pokračovala systémem play-off (čtvrtfinále – semifinále – finále). Série by se hrály křížovým způsobem, první celek z východní skupiny by se tak například střetl se čtvrtým celkem ze západní skupiny.

„Kdybychom hráli ve skupině Východ, fanoušci by si přišli na více atraktivních zápasů se soupeři, jako jsou Prostějov, Vsetín, Havířov či Jihlava. Jsme přesvědčeni, že by se tyto pravidelné duely, mnohdy s puncem derby, těšily velmi výraznému fanouškovskému zájmu. Navíc by se naši fanoušci mohli snadněji účastnit i výjezdů na venkovní utkání, do Prostějova či Vsetína to není vůbec daleko,“ zmínil výhody zamítnuté herní varianty Chance ligy Tomáš Pluháček.