>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 356, PATRON 54 (stav k 9.7., 14:00)

ČSLH dostal další pokuty za nerespektování soudu, celková výše přesahuje dva miliony

ČSLH dostal další pokuty za nerespektování soudu, celková výše přesahuje dva miliony
Český svaz ledního hokeje (ČSLH) dostal v minulých dnech od soudního exekutora již čtvrtou pokutu za nerespektování rozhodnutí Městského soudu v Praze, který mu nařídil odložit start nejvyšší soutěže juniorů. Tentokrát by měl zaplatit 1,5 milionu korun. Celkem exekutor po svazu vymáhá 2,2 milionu korun, první pokuta uložená na začátku října činila 100 000 korun.
Městský soud řeší spor o podobu nejvyšší juniorské soutěže na základě podnětu zástupců Havířova, Přerova a Vsetína, jejichž týmy byly při reorganizaci juniorských soutěží vyřazeny z nejvyšší soutěže. Vedení hokejového svazu se po vydání předběžného nařízení rozhodlo extraligu nahradit pohárovou soutěží, která se hraje se stejnými týmy a podle připraveného losu.

Tento krok se ale zástupcům vyřazených moravských klubů nelíbil a stejně se na situaci dívá exekutor Lukáš Jícha, jehož spolupracovník v příkazu uvedl, že zástupci ČSLH plánovanou "juniorskou ligu akademií" jen přejmenovali na soutěž "O Pohár DHL".

„Konkrétní časové a skutkové okolnosti vzniku nové soutěže jednoduše neumožňovaly, aby ji povinný stihl zorganizovat jinak, nežli pouhým přejmenováním soutěže původní," uvedl exekutorský kandidát Karel Pásek v příkazu.

Tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund dnes zopakoval, že stanovisko svazu se nemění a věc řeší právní zástupce. „Vycházíme z toho, že exekuce byla navržena neoprávněně a podali jsme návrh na její zastavení. Na výsledek řízení čekáme. Stejně tak čekáme na rozhodnutí odvolacího soudu, týkající se našeho odvolání proti předběžnému opatření," řekl Zikmund ČTK.

Podle informací hokejového svazu Městský soud případ ještě nepostoupil Vrchnímu soudu. „Městský soud v Praze mezitím ve svém usnesení z 1. října dospěl k závěru, že organizováním turnaje O Pohár DHL k obcházení předběžného opatření nedochází," uvedl Zikmund.

Prezident havířovského klubu Jaroslav Mrowiec prohlásil, že zástupci ČSLH s trojicí klubů stále nejednají. „Od začátku nás překvapuje, že s námi svaz vůbec nekomunikuje. Svaz ani nemá zájem se na ničem domluvit. Z jejich strany nepřišla ani jedna nabídka na schůzku či smír," řekl Mrowiec ČTK.

Obě strany se naposledy potkaly u svazové arbitráže, u které Havířov, Přerov a Vsetín neuspěly. „Asi nemají potřebu s námi žádným způsobem komunikovat. Oni obešli předběžné opatření, na exekuce nereagují. Největší zklamání pro mě je, že s námi nechtějí vůbec jednat. Přistupují k tomu tak, že my můžeme všechno a vy nám do toho nepovídejte," dodal Mrowiec.

„Nemám radost z toho, kam až tato situace dospěla. Upozorňovali jsme Český svaz ledního hokeje několikrát, že se budeme bránit všemi dostupnými prostředky proti neférovému, nemorálnímu a nesportovnímu rozhodnutí ohledně vyřazení našeho týmu z juniorské extraligy," řekl Ing. Tomáš Pluháček, jednatel klubu HC ZUBR Přerov.

„DHL extraliga juniorů pokračuje pod jiným názvem, ale se stejnými mužstvy, pravidly a rozlosováním, dokonce i se stejným generálním partnerem. Toto obcházení předběžného opatření přece v právním státě nemůže jen tak procházet, a proto se ani uloženým pokutám nedivím. Překvapuje mě však, že ostatní členové svazu na tuto situaci vůbec nereagují, přitom vedení ČSLH evidentně poškozuje svými kroky samotný hokejový svaz," dodal Pluháček.


Ing. Tomáš Pluháček, jednatel klubu HC ZUBR Přerov