PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Bylo pěkné, že jsme si třetí třetinu konečně zpříjemnili góly, radoval se Jiří Osina

Bylo pěkné, že jsme si třetí třetinu konečně zpříjemnili góly, radoval se Jiří Osina
P ř e r o v – Hokejoví Zubři vyslyšeli přání celé řady svých fanoušků a malou domácí sérií prošli bez ztráty kytičky. Jejich bodové konto se díky tomu rozšířilo a s výkonem v zápasu proti Novému Jičínu byla spokojenost. Úspěch celý tým podtrhl výbornou třetí třetinou, v níž se Zubrům podařilo i více skórovat. Před mikrofon tentokrát zamířil obránce Jiří Osina a obvyklé hodnocení zápasu tedy mohlo začít.
Nový Jičín se v Přerově rozhodně nepředvedl tak, jak jsme jej znali z předchozích zápasů či nedávných sezón. Žádná těžká defenzíva, ale hra nahoru dolů, což se určitě muselo všem líbit. “Orlová sem přijela jen bránit a čekala na naše chyby. Dnes to však byl úplně jiný obrázek hry. Nový Jičín byl sebevědomý, má pozměněný kádr a první třetinu odehrál luxusně,“ potvrdil krátce po utkání obránce Jiří Osina.

Po úvodní periodě však byli ve skóre lepší Zubři, kteří se trefili dvakrát, zatímco soupeř dostal kotouč do gólového cíle jen jednou. “I když jsme inkasovali v oslabení, tak se nám podařilo pak rychle dát na 2:1. Bylo dobré, že jsme šli znovu do vedení. Hra Nového Jičína totiž byla opravdu velmi dobrá,“ pokračoval Osina.

Něco málo přes dvacet minut měli domácí se soupeřem dost starostí. Pak ovšem začala síla Nového Jičína postupně opadat, až ve třetím dějství téměř úplně pohasla. “Nevím jak ostatní mančafty, ale my jsme přes vánoční přestávku celkem dost mákli. Soupeř hrál na dva pravé obránce a možná po tom rychlém začátku odešel fyzicky,“ přemýšlel zkušený bek nad dalším průběhem zápasu.

Celý zápas měl od fanoušků výbornou atmosféru. Ta gradovala s rychlými góly na začátku třetí tercie. Po delší době stadionem zněl dokonce pokřik „To je naše Meo!”. “Myslím si, že jsme celý zápas hráli stejně, což bylo naše velké plus. Bylo pěkné, že jsme si tu třetí třetinu konečně zpříjemnili góly a zbytečně se nemlátili se soupeřem až do konce.“

Dva domácí zápasy vynesly Zubrům šest bodů, ale teď stejný počet utkání odehrají venku. Nejdříve ve Valašském Meziříčí a pak v Porubě, kde narazí na Frýdek-Místek. “Doma jsme teď byli úspěšní, i když těch šest bodů nebylo snadné získat. Valmez nás letos dvakrát porazil, takže mu teď nesmíme už žádné body nechat. Prostějov s Porubou jsou sice hodně nahoře, ale na čtyřku to máme jen kousek. Všichni musíme udělat maximum pro to, abychom dál bodovali a posunuli se nahoru,“ dodal odhodlaně obránce Jiří Osina.