ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Havířov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Havířov (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Poruba 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Byl to skvělý týmový výkon, ke kterému nám pomohli i fanoušci, zářil Lubomír Kovařík

Byl to skvělý týmový výkon, ke kterému nám pomohli i fanoušci, zářil Lubomír Kovařík
J i h l a v a – Základní část WSM ligy doplula do své půle. Posledním stadionem, kde Zubři letos doposud nehráli, byl ten v Jihlavě. Marodkou sužovaný přerovský tým hodně toužil po úspěchu a velmi náročný úkol nakonec zvládl bravurně. Tradičně nepříjemná Dukla totiž musela skousnout od Zubrů už druhou letošní porážku 1:2. Na straně modrožlutých tak pochopitelně vládla velká spokojenost.
Grof, Dostálek, Procházka, Pšurný, Popelka. Zubry opět trápí velká marodka, ale i bez klíčových borců dokázal přerovský tým v Jihlavě naplno zabodovat. “Je to samozřejmě hodně znát, že kluci chybí, ale o to víc nás to semklo. Bylo rozhodující, že jsme na ledě nechali srdce i bojovnost. Díky tomu jsme tento velice těžký zápas vyhráli,“ hodnotil konfrontaci s Duklou útočník Lubomír Kovařík.

Přerovany povzbudila hned první třetina. Tradiční jihlavský nápor v úvodu totiž góly nepřinesl, což nahrálo Zubrům do karet. “Bylo strašně důležité, že jsme ten začátek přečkali. Šli jsme do zápasu s tím, že se budeme snažit hrát první třetinu bez inkasovaného gólu a pokud se nějaká možnost objeví, tak se ji pokusíme využít. Nám ten stav 0:0 pomohl, Jihlavu naopak zpomalil,“ pověděl hráč s číslem 67 na dresu.

Bezbrankové skóre trvalo až do poloviny mače. Pak Zubři zlomili prokletí v přesilovkách a Jihlavě dvěma góly odskočili. To byly klíčové momenty. “S přesilovkami jsme teď měli velké problémy, vůbec nám nešly. Trenéři nám na ranním rozbruslení řekli, že bude rozhodující, když budeme stát před gólmanem a že tam musí být co nejvíce střel. Plnili jsme to a díky tomu jsme dali ty dva góly,“ radoval se Kovařík.

Na první trefě se podílel asistencí. “Výborně to tam King (Tadeáš Král) hodil před bránu, kde se odrazil puk na moji hůl. Sice to ještě brankář vyrazil, ale na Goišákovu (Jiří Goiš) dorážku už nestačil. Bylo fajn, že to tam padlo,“ popisoval oblíbenec přerovského publika.

Ve třetí části ale ještě zdaleka hotovo nebylo. Jihlava snížila a v závěru Zubry pořádně zmáčkla. Snažení soupeře z Vysočiny už ale další gólový efekt nemělo. “Dalo se to čekat, že nás soupeř zatlačí. Naštěstí jsme ten závěr, ve kterém nás Horča (Luboš Horčička) hodně podržel, ubojovali. Byl to skvělý týmový výkon, ke kterému nám i pomohli fanoušci. Přijeli za námi a bylo je hodně slyšet. Jsme za to moc rádi.“

Bude výhra v Jihlavě mít povzbudivé účinky? Přerov nyní čeká kvarteto domácích zápasů. Cíl je proto dle slov Lubomíra Kovaříka jasný. “V Jihlavě se moc často nevyhrává, takže je to pro nás velké plus. Teď se musíme nachystat na domácí zápasy. Předtím jsme neměli moc dobrou sérii, takže bychom to chtěli otočit a urvat co nejvíce bodů,“ dodal třiadvacetiletý forvard.
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC ZUBR Přerov
AZ RESIDOMO Havířov