Bude opět v sérii vyrovnáno? Velký boj s Motorem pokračuje v sobotu čtvrtou částí

P ř e r o v – S páteční šestou hodinou odpolední bylo vhozeno úvodní buly třetího čtvrtfinálového zápasu mezi Motorem a domácími Zubry. Utkání, jenž začalo za nepopsatelné atmosféry, však nemělo konečný výsledek takový, jaký by si na Hané jistě přáli. Budějovice totiž téměř čtyřicet minut držely hubený jednogólový náskok a vybojovaly si tak vedení v sérii. Na tahu jsou proto nyní přerovští Zubři, povede se jim znovu odpovědět? Sobotní čtvrtý zápas startuje v 17:00!
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
sobota 5.3. 17:00

Celý zubří tábor byl doslova natěšen na třetí mač, jenž se odehrál v MEO Aréně. Za obrovských ovací a ohlušujících chorálů nastoupili hráči na led a všechno nechal vygradovat v páté minutě Lubomír Kovařík proměněným trestným střílením.

Za České Budějovice se však trefil o deset minut později Tomáš Nouza, jenž dostal puk do klece až na druhý pokus a do kabin se po první „dvacce“ tedy mířilo za remízového stavu 1:1. Na další branku se ale nečekalo dlouho. Bohužel pro příznivce moravského celku se rozvlnila síť za Klimešem. S notnou dávkou štěstí se to povedlo již po pár vteřinách prostředního dějství Davidu Kuchejdovi.

Na domácí straně následovala nevyužitá přesilovka pět na tři s trváním minuty a deseti vteřin. To se v konečném součtu mohlo jevit jako zlomový bod celého utkání. Přerovu se však nedařily ani jiné typy přesilovek. Z osmi vyloučených Jihočechů totiž nebyl gólem potrestán ani jeden. Budějovice po zbytek zápasu předvedly kvalitní obrannou činnost a Hanákům se téměř nedařilo usadit se v útočném pásmu a Motor sevřít. A když už je od skórování dělil malinký kousek, jihočeský gólman Bláha byl připraven.

Jak dopadne čtvrté klání v sobotu? Podaří se Zubrům znovu odpovědět nebo budějovický Motor už nasadí k trháku a získá pro sebe dva mečboly? Také v sobotu můžete využít Fanzóny před stadionem, kde se tentokrát uskuteční i autogramiáda hráčů. Navíc si můžete zakoupit speciální barvený zápasový bulletiny! Nachystejte si své ruce a hlasivky, Přerov bude vaši podporu potřebovat a s ní to i zvládne!

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Běhal, Ferenc, Šnajnar – Procházka, Sýkora, Dostálek – Sikora, Pšurný, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Král, Blinka

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Kříž, Zíb, Suchánek, Kolmann, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Pajič, Květoň – Kuchejda, Straka, Nouza – Babka, Mikyska, Točík – Švihálek, Rob, Marek