ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno (pátek 18:00) | DOROST: Vsetín - Přerov (čtvrtek 19:15)

Brankářská tajenka je vyluštěna, dvojici s Vojtkem bude i nadále tvořit Jiří Slovák

Brankářská tajenka je vyluštěna, dvojici s Vojtkem bude i nadále tvořit Jiří Slovák
P ř e r o v – Den po dni teď nabírá soupiska A-týmu přerovských Zubrů pro první ligu obsáhlejší podobu a její pozice se postupně plní. Známo je již také jméno dalšího brankáře, který bude v nové sezóně 2015/16 tvořit dvojici s Martinem Vojtkem. Na postech strážců svatyně zůstává vše ve starých kolejích, v modrožlutém dresu Zubrů bude i nadále Jiří Slovák. Je tak již desátým potvrzeným hráčem na soupisce A-mužstva.
V nájezdové loterii vystřídal Martina Vojtka a sokolovským hráčům už nic nepovolil. MEO Aréna se tak ponořila do velkých oslav, které si užil i Jiří Slovák, další z hrdinů famózní loňské sezóny. “Vzpomíná se na to krásně. Byl to neskutečný zážitek, který se mi třeba už nikdy nepodaří zopakovat. Šebovi jsem to moc přál, aby rozhodl. Už se mi potom vůbec do brány nechtělo,“ vrátil se šestadvacetiletý brankář do dubnového vyvrcholení snahy o postup.

Slovákovo další působení v Přerově bylo dlouho s velkými otazníky. Hokej ale nakonec nad civilním zaměstnáním zvítězil. “Rozhodování co dál pro mě nebylo vůbec jednoduché. Chvíli to vypadalo tak, že tady nebudu, ale pak se to během několika dní zase změnilo. Ale změna je život, proto jsem nakonec dál v Přerově a věřím, že toho rozhodně nebudu litovat. Na novou sezónu se moc těším,“ prozradil.

Pracovní povinnosti by jej omezily jen na druhou ligu, ale Jiří Slovák si zachytá první, kterou zatím okusil jen velmi krátce v Olomouci. “Už jsem byl domluvený, že se vrátím do Valašského Meziříčí, ale společně s prací se udály nějaké změny, takže tady budu dál pokračovat. První liga je už o level výše, ale co od ní čekat, na to je těžká odpověď. Ukáže nám to až čas.“

Vojtek – Slovák, to byla ve druhé lize nadstandardní brankářská dvojice, která konkurenci nechala daleko za sebou. Spolupráce těchto dvou mužů s maskou se tak posune i do další, teď již prvoligové sezóny. “Těším se na to, protože od Martina jsem se toho hodně naučil. Byl to vlastně můj trenér. Chytat s ním na tréninku nebo ho sledovat během zápasu, to mi dalo spoustu zkušeností, které teď můžu sbírat dál. Jsem za to rád, protože naše spolupráce byla výborná,“ pochvaloval si Slovák.

Slova chvály přidal na závěr i do ochozů, kde měli Zubři svého šestého hráče. “Přeji si, ať fanoušci chodí na hokej v ještě větším počtu. Po celou sezónu byli naším hnacím motorem. A když nám třeba trochu chyběly síly, tak nám je dodali. I díky nim jsme zápasy vyhrávali,“ dodal Jiří Slovák.