Bitva o body pokračuje šestatřicátým kolem, Zubři doma zkříží hole s Kadaní

P ř e r o v – Na vánoční klid si přerovští hokejisté musí ještě počkat, tempo druhé nejvyšší soutěže jim volno jen tak nedá. Ba naopak, v posledním hracím týdnu před svátky vyjedou svěřenci trenérské dvojice Přecechtěl – Dočkal k mistrovskému zápolení hned třikrát. První zápas z této trojice přijde na řadu už v pondělních 18 hodin, kdy se dějištěm souboje Zubrů s Kadaní stane ledová plocha přerovské MEO Arény.
HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň
pondělí 17.12. 18:00
MEO Arena Přerov

Třetí čtvrtina základní části už je v plném proudu a na fanoušky hokeje chrlí jedno kolo za druhým. V minulém kole Zubři vyzvali tým s největším počtem vstřelených branek, u pondělního soupeře z Kadaně je však v tomto ohledu čeká zcela jiná situace. Trhači nejenže mají gólů z celé ligy nastříleno nejméně (72), nejhorší skóre v lize (rozdíl branek -79) totiž podtrhuje už 151 puků lovených z vlastní sítě.

Oba předešlé vzájemné zápasy skončily v rukou Přerova. Ten nejprve opanoval první střet na svém ledě jednoznačnou výhrou 5:0, v odvetě na začátku listopadu v Kadani už byl zápas mnohem napínavější. Skóre sice otevírali přerovští hosté, v polovině třetí třetiny ale byli v jednogólovém vedení domácí Trhači. K obratu zavelel ve 48. minutě Pala, 26 vteřin před finální sirénou dílo dokonal kapitán Sýkora a Zubři si po výsledku 4:3 odvezli další tři body. Kadaň má tedy Hanákům co vracet.

V poslední době lze na Kadaňských spatřit jisté zlepšení, ze čtyř posledních utkání pojali vítězně dvě. Doma přehráli Porubu (3:2), poté neuspěli na Vsetíně (2:5), ale body brali hned v dalším kole proti Benátkám (4:3). Středeční kolo mělo Trhače zavést do Jihlavy, tam však vlivem ucpané dálnice vůbec nedorazili a duel se musel odložit. V sobotu doma padli vysoko 2:7 se Slavií.

Kadaň sice začíná pomalu sbírat body, není to však tím, že by posílila. Spíše naopak. Svěřenci Petra Klímy, Rolanda Wágnera a Miroslava Nováka nedávno přišli o nejlepšího střelce Lukáše Klímu (13+6) a obránce Jana Holého (1+5). Oba zamířili do Jihlavy. Dvě nová jména na letošní soupisce přesto jako reakci nalézt lze – devatenáctileté Ondřeje Buchtelu (0+1) s Matyášem Svobodou (2+0).

Břemeno tahounů se tak ještě víc sneslo na 28letého Jaroslava Kůse (5+28) a Romana Chloubu (10+17). Kadaňskou pobočku chomutovského hokeje tvoří z velké části jeho hráči, ten sám ale tápe v extralize na poslední příčce. Jedním z dalších, kteří letos za Piráty okusili nejvyšší soutěž, je Martin Šťovíček (7+7) nebo nejčastěji bodující obránce Jakub Trefný (4+4). Z opačného směru, konkrétně z Karlových Varů, Trhačům v 16 zápasech pomohl 21letý brankář Ondřej Kuchař.