ONLINE >>> MUŽI: Sokolov - Přerov 0:1 (PP)

Bitva o Hanou číslo dvě! Přerovští chtějí skolit rivala z Prostějova popáté za sebou

Bitva o Hanou číslo dvě! Přerovští chtějí skolit rivala z Prostějova popáté za sebou
P ř e r o v – Základní část Chance ligy se blíží ke svému konci. Přerovské hokejisty čeká posledních pět zápasů, v nichž bude jejich prvním soupeřem rival z Prostějova. Proti němu budou chtít na číslo pět protáhnout dvě série - čtyři výhry mají totiž aktuálně na kontě a čtyřikrát za sebou se jim podařilo Jestřáby obrat o všechny body. Utkání startuje v sobotních 17 hodin.
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
sobota 20.2. 17:00
ZS Prostějov

Oba týmy se proti sobě postavily po více než roce 11. ledna. Za hosty otevíral skóre v první třetině Lukáš Žálčík (10+15), na což však brzy odpověděl domácí tahoun Roman Pšurný (12+19). Vedení Zubrů 3:1 pak vypracovali Vlastimil Dostálek (13+12) s Janem Štefkou (5+3), na což snížením v 54. minutě reagoval Petr Chlán (13+15). MEO si však výhru 4:2 nenechalo utéct a pojistilo ji přesilovkovou trefou Radka Čípa (10+5).

Dlouhodobé statistiky derby hovoří ve prospěch Zubrů

Přerov na hanáckého soka opravdu umí. Modrožlutí jej dokázali skolit hned v osmi z posledních deseti duelů a naposledy právě před měsícem v MEO Aréně. Udržovat kladnou bilanci se Zubři proti svěřencům trenérů Jiřího Šejby a Iva Peštuky pokusí i nadále. Jejich sobotní oponent se však po dlouhé době zmátořil a konečně předvádí výkony, s nimiž může být relativně spokojený.

Od nového roku přestalo mužstvo poskládané okolo Petra Mrázka (který s 19 góly a stejným počtem nahrávek patří mezi nejlepší ofenzívní hráče Chance ligy) ztrácet body s podprůměrnými celky a začalo se tabulkou šplhat nahoru. Velkou ofenzívní sílu předvedl Prostějov nedávno proti Kolínu (11:3) a v Kadani (9:2). Obzvlášť se v poslední době začalo dařit Dominiku Hrníčkovi (15+8), ke dvěma gólům Matěje Nováka (8+5) z posledního kola však žádný nepřidal a Jestřábi se tak po pěti výhrách museli na Kladně smířit s porážkou 2:4.

Permanentkáři mohou streamy sledovat zdarma

Všichni majitelé permanentních vstupenek na domácí zápasy Zubrů mají nárok na bezplatné sledování živých přenosů z Chance ligy prostřednictvím Hokejka TV. Potřebují k tomu šestimístný kód na zadní straně své permanentky. Pokud se již registrovali, nemusejí podnikat žádné další dílčí kroky a mohou pokračovat ve sledování. Více informací se dočtete ZDE