ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

Beru to na sebe. Měl jsem dost šancí na to, aby z některé padl gól, litoval Dostálek

Beru to na sebe. Měl jsem dost šancí na to, aby z některé padl gól, litoval Dostálek
P ř e r o v – První středa nového roku byla znovu ve znamení hracího dne první ligy. Zubři v tento den rozjeli těžkou šestizápasovou sérii na ledech soupeřů a na začátku se představili na tom slávistickém. Odtud si domů podruhé v sezóně vezou jeden bod za prohru v nájezdech. Ke kádru se po zhruba dvou měsících opět připojil kanonýr Vlastimil Dostálek, který se zároveň podělil o své dojmy ze zápasu.
16. listopadu doma se Slavií. To byl Dostálkův poslední zápas v dresu Zubrů. Taktéž proti Slavii se o třináct kol později vrátil na soupisku z brněnské Komety. „V Brně jsem hrál ve čtvrté lajně. Byl jsem rád za každou vteřinu strávenou na ledě, kvůli malému ice-timu. A tak mi bylo sděleno, že se mám vrátit do Přerova,“ popsal svůj návrat do mateřského Přerova.

V jeho dalším startu za Zubry jej jako soupeře tedy čekala Slavia Praha. „Příprava nebyla nijak specifická. Tak, jako na každého jiného soupeře. Očekávali jsme jejich výborné bruslení, důraz a šikovnost v zakončení, což se potvrdilo.“

I když Přerov nebyl horším celkem, skóre po devíti minutách mluvilo jinak. „Prvních pět minut jsme hráli naši hru. Měli jsme tutové šance, bohužel jsme nic nedokázali proměnit a z jednoho brejku Slavie už jsme prohrávali 1:0,“ popisoval Dostálek.

U druhé branky domácích sehrál velkou roli i neodpískaný očekávaný icing Slavie. „Ta situace byla zvláštní, nechci ji nijak komentovat. Někdo v hledišti pískl a my přestali hrát,“ litoval chyby nejproduktivnější přerovský hráč, který setrval na čele kanadského bodování po celých třináct kol, co Přerovu chyběl.

Zubři se však obratem vrátili do hry na začátku druhé třetiny. Napřed se prosadil Kovařík a srovnával Sýkora, u čehož byl i právě forvard s číslem 24 na zádech. „Prochy (Milan Procházka) vzal kotouč v obranném pásmu a ujeli s Tomášem Sýkorou dva na jednoho. Skvěle to sehráli do prázdné branky,“ popsal srovnávací moment.

„Šance pak byly na obou stranách. Dnes to beru na sebe, měl jsem dost příležitostí na to, abych některou z nich přetavil v gól a pomohl týmu. Bohužel se mi to nepovedlo, beru to na sebe,“ sdělil Dostálek smutně.

Už tuto sobotu WSM liga pokračuje 39. kolem a uzavře tak třetí čtvrtinu základní části. Přerovští hokejisté budou mít namířeno do Jihlavy. „Máme dlouhou šňůru venkovních zápasů, takže každý bod je pro nás zlatý. Musíme tam jet s pokorou. Je to velmi kvalitní celek, hlavně doma, takže srdíčko, bojovnost a hlavně koncovka,“ přiblížil Vlastimil Dostálek vyhlídky k dalšímu kolu.