ONLINE >>> MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 5:3 | DOROST: Přerov - Vítkovice 0:3
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Autogramiáda v pivovaru, fotbal i střelba. Hokejisté Přerova se v sobotu nezastavili

Autogramiáda v pivovaru, fotbal i střelba. Hokejisté Přerova se v sobotu nezastavili
P ř e r o v – O uplynulém víkendu se hokejoví Zubři rozhodně nenudili. Během soboty 15. června zpestřili svou účastí hned tři akce. Nejvýznamnější z nich byla každoroční slavnost dobrého piva i hudby ZUBRFEST v areálu Pivovaru ZUBR, kde proběhla tradiční týmová autogramiáda. Vedle toho se hráči zapojili také do fotbalového turnaje Hořava Cup, na němž získali třetí místo, a do Meolympiády společnosti Meopta.

Přes pět tisícovek návštěvníků přilákal letošní ročník akce Pivovaru ZUBR, generálního partnera Zubrů, ZUBRFEST. Areálem na Komenského ulici zněla kvalitní muzika ze dvou pódií a proudem teklo několik druhů vyhlášeného přerovského piva. Novinku v podobě polotmavé jedenáctky ZUBR slavnostně před zraky davů narazili také trenér A-týmu Zubrů Vladimír Kočara a obránce a letní posila Jiří Krisl.

Přerované včetně své nejnovější akvizice útočníka Radka Čípa se ale uprostřed pivovarských budov především podepisovali fanouškům. Vyzkoušeli si také netradiční atrakci zvanou Beer in the Sky, na které se při popíjení piva ZUBR kochali pohledem na celý Přerov. „ZUBRFEST byl moc fajn a všichni jsme si ho užili. S něčím podobným jako je plošina Beer in the Sky jsem se dosud nesetkal. Bylo moc zajímavé si ji vyzkoušet,“ svěřil se útočník Daniel Indrák.

„O atrakci Beer in the Sky byl obrovský zájem. Jsme moc rádi, že na ni spolu s námi šlo také jedenáct výherců facebookové zubří soutěže. Společně s našimi fanoušky jsme tak mohli zažít nový a výjimečný zážitek," pochvalovala si marketingová manažerka Zubrů Martina Hrušková.

>>>Fotogalerie z akce ZUBRFEST 2019<<<

Jiná část týmu Zubrů obula kopačky a pustila se do zápasů druhého ročníku fotbalového turnaje Hořava Cup. Jako hráči malé kopané se tam modrožlutí předvedli už loni. Teď své umístění ještě vylepšili, když vybojovali pomyslný bronz. „Byla to výborná akce. Navíc se na ní vybralo spoustu peněz pro lidi, kteří to v životě nemají vůbec jednoduché,“ připomněl obránce Matyáš Gréč, že se po skončení samotného turnaje předávaly charitativní šeky.

Zubři se ve své základní skupině nejprve střetli s prostějovskými Jestřáby. Ty porazili 2:1, stejným poměrem pak ale podlehli šumperským Drakům. Zoufat si přesto nemuseli, suverénní výhrou nad Výběrem hráčů si zajistili postup do semifinále. „Z fotbalového hlediska byl turnaj skvěle obsazený. Odehrála se na něm řada krásných utkání. Myslím si, že ani my jsme se neměli za co stydět,“ konstatoval Gréč.

Se spoluhráči sice nestačil na obhájce titulu a pozdějšího vítěze Výběr Františka Jury. V boji o třetí místo ovšem vyzrál na dalšího zástupce z hostitelského Prostějova – SK Prostějov 1913. „Ze všech účastníků jsme měli asi nejmladší tým. Bylo to znát, více jsme běhali. Nikdo z nás ale nečekal, že bychom na turnaji s tak silnou konkurencí mohli skončit třetí,“ netajil se s úsměvem ve tváři Matyáš Gréč.

Kromě ZUBRFESTu a Hořava Cupu nechyběli Zubři ani na sportovní akci svého významného partnera společnosti Meopta – Meolympiádě. V útulném areálu v Kozlovicích si zahráli nohejbal a otestovali své schopnosti při střelbě z pušky na terč. „Jednalo se o pohodovou akci. Trochu jsme si zasportovali a dobře se bavili. Doufám, že jsme lidi svou přítomností potěšili,“ řekl obránce Robert Černý.

×
Odehrané v 13:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov