ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno 2:5 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 3:8

Alibisticky nezvládneme konec, úplně pohoříme, zlobil se po prohře v Kolíně Zbořil

Alibisticky nezvládneme konec, úplně pohoříme, zlobil se po prohře v Kolíně Zbořil
K o l í n – Svůj první gól v letošní prvoligové sezoně vstřelil ve středu Mikuláš Zbořil. Na ledě Kolína znamenal vedení, které však Zubři neuhájili. V závěru dvakrát inkasovali a ze středních Čech se vracejí bez bodu. „Máme dost zkušený tým na to, abychom vedení 2:1 uhráli. Možná právě proto jsme si nezasloužili ani remízu a prohra je zasloužená," konstatoval nazlobeně přerovský odchovanec.

Po měsíci, kdy na nájezdy uspělo v Šumperku, mohlo MEO přidat další venkovní výhru. Ve třetí třetině k ní bylo blízko, dělily jej od něj necelé tři minuty. Pak Kolín vyrovnal a přesně minutu nato dokonal obrat. „První dvě třetiny jsme měli hrát líp. Neříkám, že to byla nějaká tragédie – do obrany jaktž, takž, ale v útoku jsme si vytvořili málo nebezpečných pozic. Nakonec dáme trochu šťastný gól na 2:1, vedeme a alibisticky nezvládneme konec. Úplně pohoříme. Ze tří bodů máme nula, za mě je to trošku tragédie,“ přiznal po zápase 20. kola Chance ligy Zbořil.

Přerov proti Kozlům čekal na gól bezmála tři čtvrtě hodiny čistého času. „Přišlo mi, že v první a druhé třetině jsme měli malý drajv dopředu. Věděli jsme, že jsme hokejovější, šikovnější hokejisté. Proto jsme vždycky chtěli ještě něco vymyslet a málo se tlačili dopředu. Neudělali jsme kličku nebo něco navíc, co by nás dostalo do výhodnější pozice,“ domníval se šestadvacetiletý obránce.

Konečně gól? Nedělám si těžkou hlavu

Nulu v kolonce vstřelených branek na straně Hanáků smazal až Josef Hrabal. Zubři se pak tlačili za další trefou a Mikuláš Zbořil jí skutečně docílil. Jednalo se o jeho první gól v aktuálním soutěžním ročníku. Ulevilo se mu, že ukončil střelecké čekání? „Svým způsobem asi jo. Nedělám si z toho těžkou hlavu, spíš táta s dědou mi vždycky říkají, ať už dám gól. Snažím se střílet… že tam takhle dopadla dorážka, bylo asi štěstí. Předtím jsem měl lepší šance, ale někdy si člověk musí počkat,“ komentoval.

„Viděl jsem, že gólman dělá zákrok. Všichni z Kolína projeli a já zůstal sám na puku. Nechtěl jsem to stahovat do bekhendu, přišlo mi to zbytečné. Gólman nebyl v ideální pozici, chtěl jsem mu to dát o záda do brány. Ještě ale stihl zvednout lapačku, kterou si to tam srazil a puk šel za brankovou čáru,“ popsal, jak se druhá přerovská branka zrodila.

Měli jsme vyhrát

O vítězi zápasu ovšem rozhodl až úplný závěr. Zubrům se zpočátku dařilo těsný náskok bránit, poté však dvakrát kapitulovali. „Co si pamatuju, osmá minuta, začali jsme to nějak lobovat. Třetí, čtvrtá minuta do konce, říkám, to je super, to zvládneme. Přijdu ze střídání, sednu si a najednou vidím, jak jedou dva na jedna. Nahrávka před bránu, protečovaný nad lapačku, gól. Vůbec nevím, jak k tomu došlo. Na konci jsme pak nevyhodnotili dobře situaci u mantinelu, nedostali jsme puk. Já jsem blokoval, odrazilo se jim to šťastně na dalšího hokejistu. Ten to podle mě pomocí teče před bránou vystřelil a dali gól,“ přiblížil Zbořil klíčové situace ze svého pohledu.

„Měli jsme vyhrát. Když vedeme 2:1, máme dost zkušený tým na to, abychom to uhráli. Možná právě proto jsme si nezasloužili ani remízu a prohra je zasloužená,“ hlesl střelec jedné ze dvou branek Přerova v Kolíně Mikuláš Zbořil.