ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Extraliga dorostu byla rozlosována, Zubři nejprve zamíří do Třince, pak mají doma Zlín

Extraliga dorostu byla rozlosována, Zubři nejprve zamíří do Třince, pak mají doma Zlín
P ř e r o v – Dvě sezony po sobě se dorostencům HC ZUBR Přerov podařilo uspět v hodně náročném systému nejvyšší soutěže. Extraliga zeštíhlela z třiceti na dvacet týmů, Zubři ale dál v ní mají své místo. Svěřenci trenérů Davida Kudělky a Aleše Verlíka už navíc znají rozlosování základní části. Boje o body vypuknou ve čtvrtek 7. září na ledě Třince, v sobotu 9. září se pak Přerované doma utkají se Zlínem.
Razantní zúžení s sebou přineslo i jednu velkou změnu. Dvacítka týmů bude nově rozdělena už jen do dvou skupin (A, B) po deseti. Zubři tak v základní části narazí i na trojici Jihlava, Pardubice a Hradec Králové, která dosud patřila do skupiny Střed.

Týmy se střetnou třikrát každý s každým, základní část tak bude čítat celkem 27 kol. Výhoda jednoho duelu doma navíc připadla lépe umístěným klubům v loňské sezoně.

Prvních pět týmů z obou skupin poté vytvoří vyšší nadstavbu s jistotou účasti v play-off, zbylé pětice vytvoří nižší nadstavbu, na jejímž konci první dva ještě doplní počet účastníků play-off na dvanáct, poslední naopak sestoupí do Ligy dorostu. V nadstavbové skupině bude hrát každý s každým dvakrát, celkem tedy 18 kol. Body ze základní části se do nadstavby nepřenáší.

Úvod play-off bude ve znamení předkola, které odehrají týmy na páté až dvanácté pozici na dva vítězné zápasy. Čtvrtfinále i semifinále se bude hrát na tři vítězství, finále na čtyři.

Hracími dny zůstávají čtvrtek a sobota, dvě vložená kola se budou hrát v pondělí a v úterý.

Extraliga dorostu v sezoně 2023/24

Skupina A: Liberec, Karlovy Vary, Plzeň, Slavia Praha, Mladá Boleslav, Sparta Praha, České Budějovice, Kladno, Litvínov, Tábor

Skupina B: Třinec, Vítkovice, Poruba, Zlín, Kometa Brno, Olomouc, Přerov, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice

Rozpis zápasů dorostu HC ZUBR Přerov v základní části