ONLINE >>> MUŽI: Kadaň - Přerov 3:2 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Zubři po Generali Česká Cupu upravili soupisku, širší kádr opustilo osm hráčů

Zubři po Generali Česká Cupu upravili soupisku, širší kádr opustilo osm hráčů
P ř e r o v – Soupiska přerovských Zubrů pro nadcházející ročník Chance ligy se přibližuje k finální podobě. Dosud trenéři pracovali se širším kádrem, ale po posledním vystoupení v letním poháru Generali Česká Cup přišlo jeho zúžení. Kdo tedy na Hané nebude působit?
Se Zubry už se nebudou připravovat obránci Jiří Klimíček, Jiří Weintritt, Jakub Kleiner a útočníci Jaroslav Dvořák, Kamil Hajšman, Lukáš Peterka, Lukáš Zmeškal a Adam Hradil.

„Kluci rozhodně nezklamali. Naopak nás přesvědčili o tom, že v našem týmu mohou hrát, ale současná situace není standardní. Je taková, že si skládáme tým, který bych nazval jako „podzimní“. Máme tady Filipa Krále, Radka Kučeříka a Martina Ryšavého, což jsou hráči, kteří nás během podzimu, jak začnou kempy v zámoří, opustí,“ uvedl hlavní trenér Vladimír Kočara.

Mládežničtí reprezentanti Král a Kučeřík ukázali, že mohou hrát v Chance lize velmi významnou roli. Dalším zajímavým počinem by se mohl stát útočník Jakub Svoboda. Odchovanec Zubrů zatím s áčkem jen trénuje. „Řešíme to, že by Kuba mohl zahájit sezonu u nás. Více bychom měli vědět na začátku září,“ doplnil Kočara.

Příchod mladých hokejistů ze zámoří a nejistý vývoj pandemie koronaviru. I to jsou důvody, proč širší kádr zeštíhlel o osm jmen. „Míst v sestavě pro ty hráče ubylo. Všichni od nás slyšeli, jak mají dál pracovat a v žádném případě není vyloučeno, že se kdokoliv z nich může v našem klubu znovu objevit. Buďto ještě letos nebo třeba v další sezoně. Všichni zanechali dobrý dojem a jejich práce byla výborná,“ dodal lodivod Zubrů.

Útočník Lukáš Peterka bude dál oblékat dres Opavy a dvojice Jakub Kleiner – Lukáš Zmeškal taktéž zamíří do druhé ligy, konkrétně posílí Nový Jičín. Adam Hradil se vrací do Kroměříže a mohl by zasáhnout do Univerzitní hokejové ligy. Ostatní hráči budou svá další angažmá řešit v mateřských klubech.