ONLINE >>> MUŽI: Kadaň - Přerov 3:2 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Bomba pro Zubry! Do Přerova se vrací jeho odchovanec, obránce Josef Hrabal

Bomba pro Zubry! Do Přerova se vrací jeho odchovanec, obránce Josef Hrabal
P ř e r o v – Čím se přerovský hokej může po právu pyšnit? Zcela jistě je to skupina jeho odchovanců, kteří hráli či hrají v těch nejkvalitnějších soutěžích. Jeden z nich se právě do své domoviny vrací. Zubři hlásí výrazné posílení, jejich dres v Chance lize bude oblékat velezkušený obránce Josef Hrabal!
Kariéra Josefa Hrabala začala v Přerově, kde prošel všemi žákovskými kategoriemi. Dorostenecká a juniorská léta už ale strávil ve Vsetíně a na Lapači se poté dostal mezi extraligovou elitu, než v sezoně 2006/2007 odešel na svou první zahraniční štaci do ruského Čerepovce. Krátce působil také za velkou louží, konkrétně ve Springfieldu a Stocktonu nebo ve švédském klubu MoDo.

Velká část jeho bohaté kariéry se váže k Třinci. V sezoně 2010/2011 společně s brankářem Martinem Vojtkem vybojoval pro Oceláře mistrovský titul. Pod Javorovým byl důležitým článkem mužstva osm let a krátce se ještě vydal mimo republiku - do ruského Novosibirsku a finského Lahti. Jeho posledními extraligovými působišti byly Pardubice a Vítkovice. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 564 zápasů.

Josef Hrabal také oblékal reprezentační dres. V mládeži odehrál za národní tým 28 zápasů, v seniorské reprezentaci 22. Mimo to byl v roce 2003 draftován klubem Edmonton Oilers.

Čtyřiatřicetiletý obránce se nyní vrací na místo, kde svou kariéru odstartoval a oblékne modrožlutý dres se Zubrem na hrudi!

„Je vždycky skvělé, když se odchovanci klubu, kteří si prošli téměř celý svět, rádi vrací. Pepa už s námi nějaký čas trénuje. Mohl si to tedy osahat a zjistil, jak to u nás funguje. Jsme velmi rádi, že jsme se domluvili na smlouvě. Jeho obrovské zkušenosti nám mohou pomoct jak na ledě, tak i v kabině. Prozatím jsme dohodnuti do 30. ledna s tím, že pak si řekneme, co bude dál. Pokud by přišla nějaká lukrativní nabídka, která by Pepu oslovila, tak mu samozřejmě nebudeme bránit, ale i tak je to skvělá zpráva pro naše fanoušky,“ řekl Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.

„Pokud se stihnou včas vyřešit všechny administrativní věci na svazu, tak nastoupí už do pondělního zápasu proti Motoru," dodal Hanák.

Foto: www.hcocelari.cz