ONLINE >>> MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov (pondělí 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Zlín (úterý 17:00) | DOROST: Technika Brno - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Po jednokolové pauze se Zubři vrací na domácí půdu, v ostré bitvě vyzvou Motor

Po jednokolové pauze se Zubři vrací na domácí půdu, v ostré bitvě vyzvou Motor
P ř e r o v - Dva zápasy, šest bodů, stoprocentní bilance. S takovou úspěšností jsou momentálně Zubři ve druhé nejvyšší soutěži jediní. Mají za sebou sice jen dvě kola, už v sobotu ale budou chtít přidat do ligové tabulky další body. V cestě jim bude stát českobudějovický Motor, jeden z největších aspirantů na postup do extraligy. Domácí utkání čtvrtého kola začíná v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - ČEZ Motor České Budějovice
HC ZUBR Přerov - ČEZ Motor České Budějovice
sobota 15.9. 17:00
MEO Arena Přerov

Bilance Přerova je po dvou zápasech zatím stoprocentní, to v Budějovicích po stejném počtu odehraných zápasů tvrdit nemohli. V prvním kole sice Jihočeši hladce přehráli Benátky nad Jizerou poměrem 5:1, v tom druhém se ale předvedli na ledě Jihlavy a tvrdě narazili. Z Vysočiny si svěřenci nového trenéra Václava Prospala, jenž většinu své hráčské kariéry strávil v NHL, odvezli hned sedm gólů, aniž by Dukle uštědřili jediný. Po zaváhání si ale ve středu spravili chuť na pražské Slavii (5:0), kterou porazili stejně, jako jejich nadcházející hostitel z Hané.

Pro Motor jde letos už o šestou sezónu v první lize v řadě. Postupový cíl se ne a ne naplnit. I proto tak došlo po roce k dalším obměnám na různých pozicích. A to včetně té trenérské. „Musí se přitvrdit, jinak by se nesplnil cíl, který tady zůstává sakra dlouho. Chtěl bych do týmu dostat energii, nadšení a vášeň pro hru,“ jasně prohlásil před sezonou již výše zmíněný trenér Prospal, jemuž na lavičce asistuje Aleš Totter.

Loni odchytal velkou porci zápasů, letos už David Gába působí ve Vsetíně. Jeho bývalý kolega Petr Kváča ale v Budějovicích zůstal, aby jej v novém ročníku doplnil příchozí Jan Strmeň. Změny na gólmanském postu však nebyly tak citelné, jako byl odchod útočníků Václava Nedorosta do Plzně, Petra Vampoly do Kladna nebo Petera Galamboše na rodné Slovensko. Na vzniklou situaci však jihočeské vedení reagovalo více než vhodně příchodem Lukáše Endála (2+1), Kanaďana Davida Gilberta (0+4), či Zdeňka Doležala (0+1). Tato trojice se řadí po bok pokračujících opor Miloslava Čermáka (1+1) a Roka Pajiće, jenž je však aktuálně mimo soupisku kvůli zranění.

Obranou už se takovým způsobem v Českých Budějovicích nehýbalo. Odchod Romana Vráblíka by mohl kompenzovat 37letý navrátilec René Vydarený (0+2), který má vedle sebe další (doslova) velké postavy defenzívy – 38letý Zdeněk Kutlák (1+1) je spolu s Žigou Pavlinem, který mimochodem vede kanadské bodování týmu (3+1), základním pilířem obranných složek Motoru.

Online a živý přenos

Textový online přenos ze zápasu HC ZUBR Přerov – ČEZ Motor České Budějovice můžete sledovat na serveru onlajny.com. Livestream bude k dispozici na hokejkaTV.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC ZUBR Přerov