ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek (čtvrtek 18:00)
PERMANENTKY ► K dnešnímu dni jste zakoupili 234 permanentek. Děkujeme! (Stav k 27.7., 11:00)

Hrdina nájezdů pokračuje! První ligu si v Přerově zahraje také útočník David Šebek

Hrdina nájezdů pokračuje! První ligu si v Přerově zahraje také útočník David Šebek
P ř e r o v – Očekávaný nástup na led je za dveřmi a velmi brzy se již o slovo přihlásí srpen, během nějž bude příprava na první ligu gradovat. Zubři tak postupně odhalují podobu svého kádru, který bude usilovat o co největší zisk bodů. Dalším podepsaným hráčem se ve čtvrtek stal útočník David Šebek. Hrdina nájezdů z klíčového mače se Sokolovem se tak přerovským fandům představí i v nové sezóně!
Útočník David Šebek rozšířil skupinu hráčů, která bude oblékat modrožlutý dres Zubrů i po postupu. Byl to právě on, kdo 10. dubna v nájezdech se Sokolovem stvrdil posun Přerova do společnosti klubů první ligy. “Samozřejmě na ten okamžik pořád vzpomínám. Je to i po těch třech měsících krásný pocit. Před očima už ale ten nájezd nemám. Už je to historie a my se teď musíme dívat hlavně dopředu na to, co bude,“ pověděl zkušený forvard.

Stejně jako obránce Polák, zažil i Šebek dva postupy v posledních dvou letech. Jenže i na něj v jestřábí letce nezbylo místo, a tak následoval přesun do Přerova, což fanoušky dravců dosti mrzelo. “Návrat do Prostějova nebyl v plánu, ani jsem se tam teď nijak nedomlouval. Jelikož se v Přerově postoupilo, tak jsem chtěl zůstat tady a zkusit to i v první lize. Od vedení klubu přišla dobrá nabídka, takže jsem spokojený,“ prozradil jeden z velkých tahounů loňského mužstva.

Výborný technický hráč se zatím na delší čas do první ligy nepodíval. Hrál ji krátce v sezóně 2004/05, kdy na šest zápasů oblékl dres Komety Brno. Jeden pak přidal za Prostějov. Přesto má však jasno, že žádná procházka růžovým sadem Zubry nečeká. “Bude to už úplně o něčem jiném, než je druhá liga. Ta první je více o herním systému. Takže čekám lepší zápasy proti lepším soupeřům,“ řekl s úsměvem.

Na druhé straně barikády bude například již zmiňovaný Prostějov, kde před příchodem do Přerova strávil David Šebek čtyři sezóny a hrál za něj i v mládežnických kategoriích. “Sice jsem tam toho odehrál hodně, ale zápasy s Prostějovem budu brát normálně jako každý jiný zápas. Že bych je měl brát pikantněji, to ne. Budu chtít vyhrávat, jako všichni ostatní.“

Přestože dlouho oblékal dres největšího hanáckého rivala, tak si i v Přerově získal oblibu příznivců. A jeho výkony s koncem sezóny prudce rostly. “Fanoušci si v první lize určitě přijdou na své. Soupeři budou kvalitnější a stejně tak se zvedne i kvalita zápasů. Přeji si, aby chodili v co největším počtu a fandili nám,“ dodal útočník David Šebek.


Rozhodující moment kvalifikace. David Šebek nekompromisně proměnil nájezd a poslal Přerov do 1. ligy! (Foto: Jiří Miklas)