ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

23. kolo bez Zubrů, ze spodu se přiblížili další soupeři

P ř e r o v - V sobotu 26.11.2011 byla rozehrána druhá polovina základní části 2. ligy skupiny Východ ročníku 2011-2012. Zubři měli tentokrát volno a jejich největší konkurenti vskutku nezaháleli. Zvláště ti, kterým se v horní polovině tabulky ještě stále nepodařilo před ně dostat. Oba valašské kluby, které je prozetím nestačily bodově dohnat totiž doma své víkendové soupeře vyprovodily debaklem 6:1 a nebezpečně se k nim přiblížily. Zubry sice tato přestávka během trvající krize prozatím nestála další pokles v tabulce, ale jeho hrozba se velmi zvýšila. Místo tradiční reportáže ze zápasu Přerova se tedy dnes projdeme ostatními výsledky kola a shrneme výsledky úvodní poloviny soutěže.

O víkendu byla zahájena druhá polovina soutěže a zatímco v jiných ročnících následovala obvykle týdenní pauza pro všechny týmy, tentokrát si ji museli povinně dát pouze Zubři.

Ani toto kolo se neobešlo zcela bez překvapení. Asi nejvíce překvapil poslední tým tabulky Nový Jičín, jehož hokejový styl je nepříjemný většině celkům soutěže a na vlastní kůži se o tom v sobotu přesvědčil také vedoucí celek tabulky Havířov. O svém vítězství 4:2 rozhodl Nový Jičín až v poslední třetině a odpoutal se tím ze samého dna tabulky na místo předposlední. Lídrům tabulky se ale v posledních kolech příliš nedaří a v posledních kolech působí spíše v roli "Jánošíka". Za 5 kol už poztráceli 9 bodů, mezi nimi i s dvěma celky ze dna tabulky.

Herního výpadku vedoucího týmu se snaží využít především Prostějov, který byl nejlepším týmem druhé čtvrtiny soutěže a na první místo mu chybí už jen 2 body. Ještě minulou středu se díval Zubrům na záda, ale již 5 zápasů za sebou neztratil ani bod a díky vítězství v Porubě 2:3 se od nich vzdálil již na 8 bodů. Poruba sice s Jestřáby dlouho držela krok, ale v polovině třetí třetiny inkasovala dva slepené góly a závěrečný nápor vedl už jen ke korekci skóre. Porážka je stála návrat na poslední místo tabulky.

Příliš se nečekala celkem jednoznačná porážka Opavy. Opava prochází v současnosti sice menší krizí, z posledních 7 zápasů jen dvakrát naplno bodovala, ale Bobři z Valašského Meziříčí je porazili až příliš snadno 6:1. Opava je tedy v tabulkovém sousedství Zubrů jediným týmem, který nebodoval a který se jim nevzdálil. Výsledek však může mít pro Přerov i negativní dopad. Také Bobři se mu už totiž nebezpečně přibližují a chybějí jim už jen 4 body. Navíc za týden je budou Zubři hostit na svém ledě.

Naprosto stejný, ale celkem očekávaný výsledek přineslo i utkání dalšího valašského týmu Vsetína, který hrál rovněž doma a soupeřem mu bylo mužstvo z Frýdku- Místku. Výsledek 6:1 dokazuje, že Valaši jsou na Lapači jen těžko k poražení a po zásluze vedou tabulku domácích zápasů. Vše výrazně také dokreslují tabulky složené z výsledků jednotlivých čtvrtin soutěže, které vidíte dole. Ještě po 10.kole byl Vsetín první, protože 6 zápasů z toho hrál doma. Ve druhé čtvrtině hrál ale doma podstatně méně a v tabulce se hodně propadl. Zubři sice na Lapači už letos jednou hráli a úspěšně, ale ve středu je tam čeká další měření sil s tímto soupeřem. Ti doma zatím prohráli jen dvakrát. Pokud chtějí Zubři svůj propad v tabulce zastavit, budou muset ve středu vydat ze sebe opravdu vše.

Posledním zápasem kola bylo utkání Uherského Hradiště se stále se lepšícími Olejáři z Karviné. Ti už 6 kol za sebou neprohráli v základním čase a získali v nich 16 bodů. I z Lapače si alespoň jeden odvezli. V Uherském Hradišti v sobotu přesvědčivě zvítězili 1:6 a spolu s Jestřáby je možná brzy uvidíme v boji na dálku o první místo.

Co to vše znamená pro Zubry ? Momentálně si procházejí krizí. Z posledních 5 zápasů 4 prohráli, ačkoliv ve všech vedli. Takovými krizemi si ale v průběhu sezóny projde prakticky každé mužstvo. Podobně jsou na tom teď v Havířově nebo Opavě. Důležité je, aby netrvala dlouho. Zatím jsou stále pátí, ale i na "dveře" tohoto místa již klepou další adepti. V dalších třech kolech se právě o toto místo poperou mezi sebou kromě Zubrů i Vsetín a Valmez. Ve středu Vsetín s Přerovem, v sobotu Valmez se Vsetínem a další středu Přerov s Valmezem. Věřme, že se Zubrům začne co nejdříve zase dařit, aby se jim první čtyřka, která bude mít v prvním kole play off výhodu většího počtu domácích zápasů, příliš nevzdálila.

Výsledkový souhrn 23. kola druhé ligy, skupiny Východ:

HC GEDOS Nový Jičín - AZ Havířov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Skaloš (Brynecký, Macháček), 25. Chvostek F. (Tomášek, Gulda), 49. Toman (Horák), 60. Toman (Gulda) - 8. Brezani (Stránský), 33. Stránský (Daneček).

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Varga Mir. (Vašut), 24. Varga D. (Varga Mar., Rác), 26. Ambruz (Bokroš, Mir.Varga), 32. Ambruz (Varga Mir.), 42. Varga D., 53. Bokroš (Ovšák) - 27. Měch (Herman)

VHK Vsetín - HC Frýdek-Místek 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Bajtek (Spitzer), 13. Vaněk (Heš), 14. Hruška P. (Hruška O.), 29. Heš (Vaněk), 32. Zúbek (Farda, Heš), 35. Sprušil (Vaněk, Zúbek) - 35. Kabeláč (Sluštík O.).

HC RT TORAX Poruba - LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Matějný (Krayzel, Wolf), 58. Krayzel (Pavlačka, Chajretdinov) - 8. Černý (Čuřík), 50. Černý (Kumstát), 50. Duba (Smejkal, Kolibár).

HC Uherské Hradiště - HC PLUS OIL Karviná 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Antonovič (Vodák) - 7. Samiec (Moravec, Javín), 29. Blatoň (Urbánek), 37. Galvas (Moravec, Mikšan), 38. Studený (Luka), 52. Luka (Studený), 57. Rosůlek (Galvas, Blatoň).

Na závěr uvádíme pro zajímavost dvě tabulky sestavené z výsledků zápasů v jednotlivých čtvrtinách. V porovnaní obou dvou je patrná aktuální forma téměř všech týmů

1.ČTVRTINA SOUTĚŽE                                2.ČTVRTINA SOUTĚŽE

1. Havířov     7   2   0   1   42:21   25        1. Prostějov   8   0   1   1   43:19   25
 2. Vsetín      8   0   0   2   39:24   24        2. Havířov     7   1   0   2   39:24   23
 3. Opava       7   0   1   2   41:28   22        3. Karviná     6   1   1   2   39:25   21
 4. Přerov      7   0   0   3   36:26   21        4. Opava       4   2   1   3   34:28   17
 5. Karviná     6   0   1   3   43:31   19        5. Přerov      5   0   2   3   31:28   17
 6. Prostějov   6   0   0   4   38:28   18        6. ValMez      4   1   1   4   29:29   15
 7. ValMez      4   2   0   4   34:37   16        7. Fr.Místek   4   0   1   5   28:32   13
 8. Fr.Místek   2   0   1   7   21:36    7        8. Vsetín      2   2   0   6   20:31   10
 9. Uh.Hrad.    2   0   1   7   36:56    7        9. Poruba      3   0   0   7   18:26    9
10. Poruba      1   0   0   9   22:37    3       10. Uh.Hrad.    2   1   0   7   31:56    8
11. Nový Jičín  1   0   0   9   15:43    3       11. Nový Jičín  1   1   2   6   22:36    7