ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

„Omar“ hlásí nástup. S druhou ligou se mladý útočník Dobša nehodlá spokojit

„Omar“ hlásí nástup. S druhou ligou se mladý útočník Dobša nehodlá spokojit
P ř e r o v – Hokejisté Přerova podepsali patnáctého útočníka pro sezonu Chance ligy 2022/23. V modrožluté kombinaci pokračuje dvacetiletý David Dobša, který v minulém ročníku působil především ve druhé lize. Do sestavy MEO se podíval v šesti případech, teď by v ní chtěl figurovat pravidelně. Ve druhé nejvyšší soutěži zapsal po přechodu do mužského hokeje zatím dvacet čtyři startů a tři asistence.

„David je další z řady našich mladých hráčů. V letošní sezoně už by si svými výkony měl říct o základní sestavu,“ uvádí sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Zůstat v Přerově pro mě bylo prioritou. Dá se říct, že už jsem tady doma,“ přiznává s úsměvem Dobša. Na Hané působí od žáků, byt si ale ještě nepořídil. Na hotelu bydlí s mladším bratrem Denisem, který u Zubrů nastupuje za extraligový dorost. „Bylo to fajn hlavně v začátcích, nemusel jsem bydlet s někým cizím. Zvykli jsme si na sebe a vyjdeme si vstříc,“ popisuje.

Rodák z Břeclavi loni zasáhl do šesti zápasů Chance ligy a pětkrát pomohl k bodovému zisku. Zubři v základní hrací době porazili Kolín, Frýdek-Místek i Sokolov, Ústí nad Labem udolali v prodloužení. Proti Havířovu si pak připsali bod, pouze z Benátek nad Jizerou odjížděli s prázdnou. Během posledního startu – v prosinci na ledě sokolovského Baníku – zaznamenal Dobša asistenci u vítězné trefy Marka Slobody.

Převážnou část sezony strávil o soutěž níž. Ve druhé lize nejprve odehrál sedmnáct utkání za Hodonín (3+3), poprvé mezi dospělými tu vstřelil dva góly v jednom zápase. Na konci loňského roku se přesunul do Valašského Meziříčí. V jeho dresu si premiérově vyzkoušel seniorské play-off, celkem za Bobry naskočil do dvaceti dvou duelů s bilancí čtyř branek a osmi gólových nahrávek.

„Šel jsem výměnou za Jirku Goiše, přesun mi nevadil. Ze začátku jsme tam jezdili s Hanym (obráncem Tomášem Hanákem – pozn. red.), bylo to v pohodě,“ poznamenává. „Ve Valmezu to fungovalo super. Byli tam kvalitní hráči, třeba Tomáš Vávra, pak jezdil i Goišák. Zápasy měly úroveň,“ komentuje angažmá na Valašsku s tím, že na led chodil i na přesilovky a oslabení.

Pro příští sezonu si však David Dobša klade vyšší cíle. „Chci co nejvíc zápasů odehrát v Přerově. Ideálně celou sezonu,“ netají se útočník s přezdívkou „Omar“. Jak k ní přišel? „Vymyslel to ještě Zbořa (Mikuláš Zbořil – pozn. red.), když hrál za Přerov. V kuchařské show MasterChef byl soutěžící Omar, podle něj to vzniklo,“ prozrazuje.